Sosyal Medya

iPhone Siri Aşkına

Iphone 4S le ve haliyle bayan Siri ile tanışmış bulunuyorum. Şaşkınlıktan önceleri nasılsın, iyimisin şeklinde süren diyaloglarımız zamanla Siri’nin beni yönlendirmesi ile genel müdür – asistan iletişimine dönüştü.

Tek kelime ile “deli” birşey bu.

Iphone 4S Siri uygulaması, karşınızda biri varmış gibi, rutin komutlardan bağımsız sorularınızı ve konuşmalarınızı anlıyor ve size yanıt veriyor. Mesaj geldi oku, cevap ver, şunu ara, beni 30 dakika sonra uyar, şu kişinin doğumgünü ne zaman, en yakın çiğköfteci nerede, hava soğuk kar mı yağacak sorularıma cevap almış bulunuyorum.

Tek kusuru var Siri’nin, o da türkçe bilmemesi. Mesaj yazmanızı ve türkçe karakteri bol isimli dostlarınızı Siri vasıtasıyla aramanızı engelleyen bir can sıkıcı durum olsada bu, nedense pek umursanmıyor. Yinede Siri’nin hızla türkçe öğrenmesini talep ediyorum.

Buyrun Siri tanıtım videosu size herşeyi anlatsın.

Bu arada ilanı aşk ettiğim Siri den bana bunu diğer telefonlara söylememem için de ikaz       geldi. Yok Siri bu aşk bitmez (:

 

Yazar Hakkında

Anıl Dinler

iPhone yokken ne yaptığını hatırlamayanlardan… Webtohumu.com çatısında biriktirir yaptıklarını. Fikir kazanı hep kaynar, web’den kazanır, web’de harcar.