Pazarlama

Shop & More, F-Ticaret Fırsatını İnternet Kullanıcılarına Sunuyor

Facebook’ta mağaza açıp alışveriş yapmaya olanak sağlayan F-ticaret, her geçen gün daha çok firmanın dikkatini çekiyor. Hâlihazırda bir e-ticaret siteleri olan firmalar ve daha önce internet üstünden satış yapmamış firmalar, sosyal medyanın nimetlerinden faydalanmak için, artık, F-ticarete yöneliyorlar.

Facebook’ta mağaza açıp alışveriş yapmaya olanak sağlayan F-ticaret, her geçen gün daha çok firmanın dikkatini çekiyor. Hâlihazırda bir e-ticaret siteleri olan firmalar ve daha önce internet üstünden satış yapmamış firmalar, sosyal medyanın nimetlerinden faydalanmak için, artık, F-ticarete yöneliyorlar. Bu sektöre yönelmek isteyen firmalar ise altyapı ve teknik destek arayışındalar. Bu alanda teknik destek sağlayan firmaların sayısı ise çok az. Shop & More ise Türkiye’de bu hizmeti veren firmalardan biri.

Grafiket İnteraktif Reklam Ajansı tarafından geliştirilen Shop & More, markalara Facebook üstünde mağaza açma ve F-ticarete başlama fırsatını verirken, dünyada bu hizmeti sağlayan benzerlerinden ayrılıyor. Shop & More, hem firmalara hem de Facebook üstünden alışveriş yapan kişilere birçok kolaylık sağlıyor.

Örneğin kullanıcılar, Shop & More ile hazırlanan mağazada alışveriş yapmaya başlamadan önce doldurulması gereken formlardan kurtuluyor. Shop & More, e-ticaret sitelerinin prensipleriyle Facebook’un “duvarda paylaşma”, “yorum yapma”, “arkadaş davet etme” gibi özelliklerini de birleştiriyor. Firmalar, arkadaşlarını davet eden ya da ürünleri duvarında paylaşan kullanıcılara indirimler, hediye çekleri, puanlar verebiliyor.

Onyomani, şu an için Shop & More sistemi ile hazırlanmış tek mağaza. Ancak, şimdiye kadar sistemi satın almış 12 firmanın sayfaları da çok yakında kullanıma açılacak. Shop & More, Facebook üstünden satış yapmak isteyen tüm firmalar için çok iyi bir alternatif oluşturuyor.

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen