Teknoloji

Seyahat İhtiyaçları Tek Bir Uygulamada: Turkcell Seyahat

Tüm seyahat ihtiyaçlarını tek bir uygulamada toplayan Turkcell Seyahat, hem seyahate çıkmadan önce hem de seyahat esnasında vazgeçilmez bir yol arkadaşı olmaya aday

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, müşterilerine iş ya da tatil amaçlı seyahatlerini cepten kolayca planlayabilecekleri yeni bir uygulama sunuyor. App Store’dan ücretsiz indirilebilen Turkcell Seyahat uygulaması, seyahat öncesi ve sırasında hayatı kolaylaştıran, gidilecek lokasyonun önceden keşfedilmesini sağlayan pek çok özelliği bir arada barındırıyor.  Üstelik Turkcell Seyahat uygulamasında yer alan indirme özelliği ile Şehir Rehberi  ve Hazır Sözlük gibi içerikleri önceden indirip yurtdışında data ücreti ödemeden çevrimdışı (offline) olarak incelemek de mümkün.

turkcell_seyahat_iphone5_2

Cepten yurtdışı paket almak Turkcel Seyahat ile çok daha kolay

Turkcell’liler, Turkcell Seyahat uygulaması sayesinde THY ve Anadolu Jet uçuşları için online check-in yapabiliyor, yurt dışı konuşma, internet, mesajlaşma ayarlarını kolayca yapıp paket alımı yapabiliyor, uçakların güncel kalkış saatleri, rötar, iptal durumları ve kapı bilgileri için “Uçuş Monitörü”nü takip edebiliyor, bavulunu cepten hazırlayabilmek için “Seyahat Listem” özelliğini kullanabiliyor.

İçerdiği pek çok kullanışlı işlev ve bilgi sayesinde Turkcell’lilerin seyahat öncesi ve seyahat sırasında hayatını kolaylaştıran Turkcell Seyahat’i vazgeçilmez bir yol arkadaşı yapmaya aday diğer özellikleri şöyle:

  • Yurt içi ve yurt dışı 100’den fazla lokasyon için Şehir Rehberi (Görülmesi gereken yerler, alışveriş ve yemek için öneriler, hava durumu, para birimi, ulaşım haritaları)
  • Ülke ülke vize isteyen/istemeyen ülkeler ve gerekli evrak listeleri
  • Bulunduğunuz il ve tüm Dünya için hava durumu,
  • İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca ve Almanca dilleri için 6 binden fazla kalıp içeren Hazır Sözlük
  • Tüm Türkiye için havaalanı servis saatleri
  • Seyahat ve sezona özel seyahat önerileri
  • Döviz çevirici
  • Ay ay Türkiye ve Dünya etkinlik-festival takvimi

turkcell_seyahat_iphone5_5

iPhone kullanıcıları sadece Turkcell kullanıcılarına özel olan Turkcell Seyahat’i App Store’dan  ücretsiz olarak indirebiliyor. Kısa bir süre sonra Android kullanıcıları da Turkcell Seyahat kolaylığından yararlanabilecek.

Yazar Hakkında

Ahmet Usta

Ahmet Usta 1977'de İstanbul'da doğdu. İletişim ve sinema eğitimi aldı. Şu sıralar kulvar değiştirip sosyal medya ve dijital ortamlar içinde blog yazarı, içerik sağlayıcı ve proje geliştiricisi olarak ilerlemeyi hedefliyor. Bekar, İstanbul'da yaşıyor.