Sosyal Medya Üretkenlik

Sanal Beğenileri Real Beğeniye Çeviren Retro Sayaç | Flapit

Hayatımızı kuşatan teknolojik değişimlerin ne kadar dışında kalabiliyoruz? Maalesef ki, bu pek mümkün değil. Bir bakmışız ki, doğrudan veya dolaylı yoldan dijital çağın sunduğu hizmetlerin içerisinde buluyoruz kendimizi. Öyle ki, Dijital mecraların etkisi altında bir hayat yaşamaya başlıyoruz.

Son yıllarda dijital olarak, hayatımızı kolaylaştıran birçok uygulamayla karşı karşıyayız. Bu uygulamaları çoğu zaman iletişim kurmak ve bilgi almak adına kullanıyoruz. Hatta iletişimin yanı sıra fotoğraf ve video içeren postlar paylaşabiliyoruz. Dijital kullanıcılar olarak istiyoruz ki, paylaştığımız postlar beğenilsin. Ancak beğeni her zaman bir tık kadar kolay olmayabiliyor. Deyim yerindeyse sanal birtakım şeyler, gerçeği çoğu zaman yansıtmıyor. Dolasıyla insanlar gerçek hayatla sanal hayat arasında gel-git yaşıyor. Yaşanılan bu gel git sadece insanları değil, markaları da etkisi altına alıyor. Çünkü markalarda teknolojinin gerisinde kalmak istemiyor. Sonuç olarak geleneksel anlayış yerini dijital anlayışa teslim etmek durumunda kalıyor. Dijital beğenileri ölçümleyebileceğimiz bir çok araç var; fakat gerçek hayata ne kadar etki ediyor işte bunu pek kestiremiyoruz. Sanal beğenileri real beğeniye çeviren retro sayaç FlapIt gerçeğin yansımalarını göstermek adına müthiş bir araç diyebiliriz.

FlapIt Nedir?

flapit-içerik

FlapIt, çaprazlama bir retro sayaçtır. Çaprazlama dediğimiz şey ise, dijital mecralardaki beğeniler ile fiziki hayat arasındaki beğenileri ölçümlemektir. FlapIt; Facebook, Twitter, Instagram, Yelp, Google+, YouTube, Swarm gibi kullanıcıların popüler olarak kullandığı hesaplardan aldığı verileri çevrimdışı olarak gösterebiliyor. Örneğin, bir mağaza FlapIt kullandığı zaman, vitrininde Facebook sayfa beğenileri, Twitter timeline tweetleri, Swarm check- in’ leri  sayısal veri olarak camekanda gözlerinizin önüne seriliyor. Dikkat çekici olmak adına markaları cezbedeceğini düşünüyoruz.

Retro sayaç FlapIt‘ i dilerseniz buradan alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author