Sektörel Haberler

Samsunspor Kulubü Başkanına İnternette Hakaretten 13 Gözaltı

İnternet artık şaka değil. Herhangi bir paylaşım sitesinde herhangi birine küfür veya hakaret ettiğinizde göz altına alınabiliyorsunuz. Bu tür haberlerin bir örneği geçen gün yaşandı.

İnternet artık şaka değil. Herhangi bir paylaşım sitesinde herhangi birine küfür veya hakaret ettiğinizde göz altına alınabiliyorsunuz. Bu tür haberlerin bir örneği geçen gün yaşandı. İnternet ortamında Samsunspor Kulübü Başkanı’na küfür ve hakaret içeren yazılar yazan 13 kişi Emniyet Müdürlüğü Bilişim Yoluyla İşlenen Suçlar Büro Amirliği tarafından IP adresinden tespit edilerek yakalanarak savcılığa sevk edildi.

Konuyla ilgili Samsunspor Kulubü tarafından yapılan açıklamada, “İnternet yoluyla hakaret edenleri yakalama başarısı gösteren Emniyet mensuplarımıza teşekkür ederken, hiç bir kimsenin eleştiri adı altında insanlara küfür ve hakarette bulunmasını kabul etmediğimizi belirtmek isteriz” denildi.

Daha önce Twitter mesajı yüzünden ABD’ye alınmayan  İrlandalı Leigh Van Bryan’ın hikayesini sizinle paylaşmıştık. Sosyal medya internet kullanıcılarına birçok özgürlüğü beraberinde getiriyor bu özgürlüğü kullanırken dikkatli olmalıyız.

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen