Teknoloji

Samsung’un Katlanabilir Telefonu Tekrar Gündemde!

Samsung‘un geçtiğimiz yıllarda icat edileceği söz konusu olan katlanabilir telefonu şu sıralar tekrar gündemde. Fakat bu seferki bir öncekinden farkla, bir tarihi işaret ediyor!

samsungun-katlanabilir-telefonu-tekrar-gundemde2

Kıvrımlı telefon konusunda beklentileri zaten karşılayan Samsung şimdilerde katlanabilir telefon üretebilir. Katlanabilir yapıda telefon bir süredir gündemde olsa da ilk gerçekçi konsetp 2015 yılında karşımıza çıkmıştı. Esnek OLED paneller, IFA 2015‘te ilk feda sergilenmişti. Bu da mobil dünyada yeni bir kapı aralanmasına yol açmıştı. Yeniden gündeme gelen iddia ETNews tarafından ortaya atıldı. Eğer iddialar doğruysa, Samsung 2017 yılında 7 inç büyüklükte katlanabilir bir tablet bilgisayar ile karşımıza çıkacak. Bu yeniliği 5 inç büyüklükte yine katlanabilir bir akıllı telefon takip edecek.

Ocak ayında Samsung‘un ekran departmanından Lee-Chang-hoo, katlanabilir, esnek OLEd panellerin palnalar kapsamında olduğunu dile getirmişti. ETNews ise bu cihazların 2017 yılında karşımıza çıkacağı iddia ediyor.

Söz konusu cihazlar ortadan ikiye katlanacak ve bu mekanizma mıknatıs yardımıyla desteklenecek. Yeni konsetp hem yazılım hem de tasarım anlamında bir çok yeniliğin kapısını aralayacak.

 

 

Yazar Hakkında