Sektörel Haberler

Samsung’dan Yeni Harici 3D Blu-ray

Samsung, yeni, ince yapılı, harici 3D Blu-ray combo sürücüsü SE-406A’yı pazara sundu. SE-406A, PC’lere 3D özellikli Blu-ray ekliyor. Eğer 3D görüntü destekli bir monitörünüz varken Blu-ray sürücüsü olmayan bir bilgisayarınız varsa 3D içerik için elbette bir adet harici optik sürücüye ihtiyacınız olacak. Aksi takdirde o monitörden tam randıman almanız takdir edersiniz ki mümkün değil. Samsung’un yeni 3D Blu-ray sürücüsü SE-406A da tam olarak bu amaca hizmet ediyor.

SE-406A standart bir Blu-ray 3D combo ODD. Blu-ray diskleri okuyabiliyor; CD/DVD formatındaki diskleri hem okuyor hem de yazıyor. Ayrıca 2D DVD formatındaki filmleri, 3D’ye yükseltme özelliğine de sahip. SE-406A, bilgisayarın USB girişine takılarak çalıştığı için önceki modellerden daha hızlı veri yükleme gerçekleştirebiliyor. SE-406A, hem düşük enerji tüketimi sunduğu hem de üretim aşamasında tehlikeli malzemeler kullanılmadığı için oldukça çevre dostu bir optik sürücü.

Samsung Türkiye

Yazar Hakkında

Mustafa Burak ERBAŞ

Profesyonel anlamda bir çok şirket ve kamu kuruluşları için özel web arayüz tasarımları hazırladı.2010 yılından itibaren özel bir reklam ajansında Web Arayüz Tasarımcısı olarak çalışmaktadır. Sosyal medya ile haşır neşir,aynı zamanda @sosyalsosyal kurucusu