Teknoloji

Samsung, Galaxy Note 7 Üretimini Durdurdu

Samsung tarihinin en büyük fiyaskosu olarak görülen ve dağıtımına başlandığı ilk günden beri patlama haberleri gelen Note 7’ler, yakın bir zamanda değiştirilerek tekrar piyasaya sürülmüştü. Yeni telefonlardan da patlama haberlerinin gelmesiyle Samsung yetkilileri Note 7 üretimini durdurma kararı aldı.

Samsung’un ticari itibarına gölge düşüren olay geçtiğimiz aylarda, ilk Note 7’lerin teslimi ile ortaya çıktı. Şarj edilirken patlayan bataryalar ile ortaya çıkan durum, başka yerlerden gelen haberlerle iyice gün yüzüne çıktı. Note 7’lerin bataryaları şarj sırasında patlıyordu. Bunun üzerine Samsung, resmi açıklama yaparak cihazların toplatılacağını söyledi. Note 7’ler kısa bir sürede toplatılmaya ve değiştirilmeye başlandı. Geçtiğimiz hafta, sorunun çözüldüğü ve yeniden satışa çıkarılacağı duyurulan Note 7’lerden, kısa bir süre sonra yine patlama haberler geldi. Değiştirilen Note 7’ler de patlıyordu. Bu olayların üzerine Samsung’un ne yapacağı merakla beklendi. Ve bugün çıkan haberler durumun vahimliğini ortaya koydu.

Samsung, Note 7 üretimini durdurdu!

Resmi olmayan açıklamalara göre Note 7 üretimi durdurulmuş durumda. Samsung’un amiral gemisi ve iPhone’un en büyük rakibi Note serisi ise isim olarak çok büyük yara almış durumda. Bu olaydan sonra Samsung’un Note serisi için ne gibi planlar yapacağını ise bilmiyoruz fakat Note serisi bundan böyle bu isimle çıkmayacak gibi görünüyor.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Samsung’un bu tip bir hata ile marka imajını zedelemesi ise ders olarak okutulacaktır.

Yazar Hakkında