Infografik Teknoloji

Akıllı Telefon Sahiplerinin Sabah Kullandıkları Rutin Uygulamalar

Akıllı telefonlar artık hayatın bir parçası oldu. Günün her saati elden düşmeyen bu telefonlar ile internet, sosyal ağlar, bankacılık işlemleri, fotoğraf ve video çekme, oyun, mail, haber okuma derken liste uzayıp gidiyor. Boyutları ve donanım özellikleriyle her geçen gün büyüyen ve gelişen bu telefonlar neredeyse bilgisayarların yaptığı görevleri yapar hale geldi denilebilir.

Soasta tarafından yapılan bir araştırmaya göre akıllı telefon sahiplerinin %84’ü sabahları uyandıklarında ilk iş olarak telefonlarına baktıklarını ve bir uygulamayı çalıştırdıklarını gösterdi.

Statista‘nın hazırladığı infografikte akıllı telefon sahiplerinin %67’si sabahları ilk olarak maillerini kontrol ediyor. %45’i günün hava durumunu kontrol ederken, %40’ı sosyal ağ hesaplarını kontrol ediyor. Aynı zamanda e-posta servis sağlayacıları arasında bugünlerde büyük rekabet yaşanıyor. Gmail, gelen e-postaları tanıtım, güncelleme ve sosyal ağlar diye kategorize ederek önemli mailleri ön plana çıkarmasıyla büyük ilgi gördü. En yakın rakibi Yahoo ise eski günleride tekrar geri dönmek adına kullanıcılara 1 TB depolama alanı sunarak ilgilerini çekmeye çalışıyor.

İlginizi çekebilir;

Akıllı Telefonunuzla Yapabileceğiniz 10 Harika İşlem [İnfografik]

Morning_app_usage

Zira Madreport’un 2013’ün ikinci çeyreği için hazırladığı raporda ülkemizde mobil kullanıcı sayısının 70 milyona ulaştığı görülüyor. Bu sayının 12 milyonı ise mobil internet kullanıyor.

Peki sizler sabahları ilk olarak hangi uygulamayı kullanıyorsunuz ?

Yazar Hakkında