Teknoloji

Remote Web Desktop

SmartDog Studio tarafından geliştirilen Remote Web Desktop, cep telefonunuzu web tarayıcısı üzerinden uzaktan yönetmenizi sağlayan bir Android uygulamasıdır.

SmartDog Studio tarafından geliştirilen Remote Web Desktop, cep telefonunuzu web tarayıcısı üzerinden uzaktan yönetmenizi sağlayan bir Android uygulamasıdır. Uygulamanın “Web Desktop” sekmesi altında yer alan Start Server butonu ile dinleyici servisini çalıştırdıktan sonra, wifi ya da telefonun mobil şebekesi taradından telefona atanmış ip adresini, uygulama arayüzünde belirtilen port numarası üzerinden web tarayıcınızla ziyaret ettiğinizde, belirtmiş iseniz login parolasını size soran bir giriş ekranı ile karşılaşıyorsunuz. Doğru paralo ile giriş yaptığınızda karşınıza, telefonunuzun klavyesi, kamerası, dosya/dizin yapısı üzerinde size mutlak kontrol imkanı sağlayan Remote Web Desktop arayüzü çıkıyor.

Remote Web Desktop ile yapabileceklerinizi kısaca sıralamak gerekirse:

  • Rehberinize erişebilir, yeni kayıt ekleyebilir, varolan bir kaydı düzenleyebilir ve silebilirsiniz.
  • SMS’lerinize erişebilir, yeni SMS gönderebilir,varolan bir SMS’i silebilirsiniz.
  • Telefonunuzun dosya sistemine erişebilir, bilgisayarınızdan telefonunuza, telefonunuzdan bilgisayarınıza dosya transferi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bilgisayar klavyesinizi, telefon klavyesi olarak kullanabilirsiniz.
  • Telefonunuzun kamerasını, Web kamerası olarak kullanabilirsiniz.
  • Telefonunuzun duvar kağıdını değiştirebilirsiniz.
  • Telefonunuzun SD kart’ını yedekleyebilirsiniz.
  • Telefonunuza uygulama kurabilirsiniz.

Bunların yanı sıra, Remote Web Desktop uygulamasının “FTP Server” sekmesi altında, telefonunuzu FTP Server olarak kullanmanıza olanak sağlayan bir servisi daha bulunuyor.

Remote Web Desktop Windows, Linux ve Mac için USB bağlantı desteği de sunuyor.

Uygulama Android market’te şu ana dek 100.000’i aşan sayıda download edilmiş durumda. Remote Web Desktop Full adında, uygulamanın ücretli bir versiyonu da Android Market’te yer almakta. Remote Web Desktop Android Market adresi için lütfen tıklayın.

Yazar Hakkında

Hüseyin Akdoğan

90'ların ortasında programlamaya merak sardı. GWBasic, QuicBasic, Visual Basic ile biraz oyalandı, sonra yolu Java ile kesişti! Arada hala çok sevdiği PHP ile de teması oldu. Günceli ve gündemi takip eder, siyasi pozisyon almak ve fikri planda tartışmaktan kaçınmaz! Bunların yanında sıkı da bir Fenerbahçe'lidir. Twitter: @hakdogan