Girişimcilik Sektörel Haberler

Razer, AMD ve Intel İşbirliği ile Üretilen Harici Grafik Kartı !

Oyuncular için en iyisini hedefleyen ve üreten Razer, AMD XConnect™ teknolojisi ile donatılmış Razer Blade Stealth dizüstü bilgisayarını ve harici GPU’lar için Thunderbolt™ 3 bağlantısı üzerinden “Tak Çalıştır” çözümü sunan Razer Core harici grafik kartı kasasının tanıtımını yaptı.

AMD, AMD XConnect™ teknolojisini duyurdu. Radeon Software Crimson Edition 16.2.2’inin çığır açan yeni bir özelliği olan AMD XConnect™ teknolojisi, Thunderbolt 3 destekli dizüstü ve 2’si 1 arada bilgisayarlara mevcut grafik kartının dışında harici bir Radeon grafik kartı takılabilmesine olanak tanıyor. Bu mükemmel teknoloji ile oyun severler yüksek grafikli oyunları oynarken mevcut grafik kartının onlara sunduğu kaliteyi bir üst basamağa taşıyor.

3

Bilgisayar oyuncuları, oyun için üretilmiş dizüstü bilgisayarlarını genelde kolay taşınır, ince ve hafif tercih ediyor. Thunderbolt 3 özelliğine sahip hafif ya da 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarlar, AMD XConnect ™ teknolojisi sayesinde her iki seçim içinde en iyi çözümleri bir araya getiriyor. Kendileri hafif olan bilgisayarlar gerektiğinde extra harici GPU ile kolayca oyun için üretilmiş mükemmel bir dizüstü bilgisayara dönüşüyor, oyunculara üstün görüntü kalitesine erişme imkanı sağlıyot. Radeon™ R9 300 Serisi grafik kartı ile yapılandırılmış harici GPU ile bağlantı, Intel Thunderbolt™ 3 üzerinden sağlanıyor. Harici GPU’lar kullanıcılara USB mouse veya klavye gibi ilk kez tak çalıştır imkanı sunuyor.

2

Oyuncular için geliştirilen bu mükemmel teknoloji, geliştirilmeye ve yeniden yorumlanmaya devam edecek gibi duruyor. Geleceğin ve gelişen teknolojilerin bizlere kazandıracaklarını hayal etmeye devam ediyoruz. 🙂

Yazar Hakkında