Üretkenlik

PowerPoint Alternatifi 3 Sunum Aracı

PowerPoint, sunum yapımı konusunda tanıştığımız ilk araç olma özelliğine sahip. Ancak PowerPoint salt kullanım özelliği ile sunum içeriğinin etkileşimini kısır bir döngüye mahkum edebiliyor. Açıkçası PowerPoint sunumlar maalesef ki, artık eskisi gibi değer görmüyor. Bu nedenle eski alışkanlıkları terk ederek, farklı ve yaratıcı sunum araçlarını kullanmak gerekiyor.

Sunum yapılan dersler ve etkinliklerden maksimum verim almak istiyorsanız, hitap ettiğiniz kitleye etkili sunum yapmak durumundasınız. Sunum hazırlama nedeniniz her ne olursa olsun ”Estetik Kaygı” içermelidir. Öyleyse estetik anlamda sunumlarınızı zenginleştirebilmeniz için size ipucu verelim. PowerPoint alternatifi 3 sunum aracı kullanmanızı öneririz.

Powerpoint Alternatifi Sunum Araçları:

1. Prezi

Prezi görsel farklılığıyla dikkat çekici olan bir araç. Prezi salt slayt gösterileri yerine slayt geçişleriyle odaklanma ve ilgiyi toplama konusunda bir hayli iddialı. Sahip olduğu bu özelliklerin yanı sıra zoom tekniğiyle mekansal birleştirmeler elde ederek izleyicilere vermek istediğiniz mesajı doğrudan iletebilirsiniz. Kullanımı oldukça pratik olan Prezi ile sunum hazırladıktan sonra PowerPoint‘i kullanımına son vereceğinizi söyleyebiliriz. Özellikle üniversite öğrencilerinin sunumlarında kullandığı favori sunum aracı artık Prezi! 🙂 

Prezi ile hazırlanan sunum örneği:

2. Zoho Show

Zoho, işletim sistemi gözetmeksizin birden fazla cihaz üzerinden online olarak sunum hazırlayabileceğiniz bir araç. Zoho’ da hazırlayacağınız sunumları zaman ve mekan farkı yaşamdan revize edebilirsiniz. Ayrıca gerçek zamanlı olarak arkadaşlarınızla sunum değerlendirmesi yapabilme özelliğine sahip olan araç sayesinde min. hata ile sunum hazırlığınızı tamamlayabilirsiniz.

Zoho Show kullanım videosu:

3. Emaze 

Emaze online sunum ve profesyonel tasarımlar içeren sunum aracı. Hedef kitlesini etkileyici görseller ile mest etmek isteyen kullanıcılar için muhteşem sunum şablonları yer alır. Emaze ile slayt, video ve 3D sunumlar hazırlayabilirsiniz. Kullanıcı dostu Emaze 2 milyonun üzerinde program kullanıcısının 6 milyonun üzerinde sunumuna ev sahipliği yapmayı başaran bir araçtır. Profesyonelliğinizi sunumlarınız ile gösterme çabasındaysanız Emaze kullanımını es geçmemelisiniz. 🙂

Emaze kullanım videosu:

Üretkenliği seviyorsanız ”İnfografik Yapımını Öğrenebileceğiniz 5 Online Araç” yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author