Sosyal Medya

Popüler Tarayıcılarla Gelen Facebook Tehdidi!

Sizde popüler tarayıcılar Google Chrome, Mozilla ve Edge kullanıyorsanız ve Facebook’ta vakit geçirmeyi seviyorsanız, yeni tehlikenin hedefinde olabilirsiniz!

Dünya’nın dört bir yanından kullanıcıları bir araya getiren favori web sitesi Facebook‘un çarpıcı kullanıcı sayısı onu, hacker‘ların siber suçları gerçekleştirmek için en ideal ortamlardan biri haline getirdi. Facebook‘ta görülen en son kötü amaçlı yazılımın kullanıcılara Google Chrome üzerinden bulaştığı ortaya çıktı. Hackread‘de yer alan habere göre ilk başta masum görünen bir bildirim ile beliren bu zararlı kullanıcılar bildirime tıklandığında bilgisayara indiriliyor. Söz konusu olan kötü amaçlı dosyayı indirmiş olmak elbette bilgisayarı etkilemeye yetmiyor. Bunun için bu tarz zararlıların nasıl işlendiğinden farkında olmayan kullanıcıların bu dosyayı aktive etmesi bekleniyor ve nihayet kendini aktive etmiş oluyor.

Yazılımın Java Script temelli bir zararlı olduğunu belirten yetkililer, Google Chrome, Mozilla, Edge ve Safari kullanıcılarının risk altında olduğunu bildirdi.

 

 

 

Yazar Hakkında