Üretkenlik

Planlama Özelliğiyle Üretkenliği Arttıracak 6 Uygulama

Profesyonel iş hayatını toparlayıcı özellikte ve belirli bir düzende oluşturmak isteyen beyaz yakalı çalışanlar, verimliliğini maksimum düzeye taşımak ister. Planlama özelliğiyle üretkenliği arttıracak 6 uygulama ile kişisel fayda sağlayarak kendinize daha verimli çalışma ortamı oluşturabilirsiniz.

Üretkenliği Arttıracak Uygulamalar

#1 Evernote

planlama-ozelligiyle-uretkenligi-arttıracak-6-uygulama-evernoteEvernote, işlerinizi yönetmeniz için ideal çalışma platformunuzu hazırlamanıza olanak sağlar. Uygulamaya e-posta adresinizle kayıt olarak, uygulama içerisindeki yönlendirmeler ile kendinize ait bir çalışma düzeni oluşturabilirsiniz. Evertnote‘ u etkin kullanmak istiyorsanız başlangıç olarak, küçük notlar ekleyebilir sırasıyla düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Notlarınıza eklediğiniz içerikleri cep telefonu ve bilgisayarınız ile senkronize edebilirsiniz. Uygulamada notlarınızı zenginleştirilmiş metin haline getirebileceğiniz; belge, onay kutusu, madde imli listeler, film rulosu fotoğrafları, kamera ya da web kamera fotoğrafları ve ses kaydedici özellikleri yer alır. Kayıt altına alınan metinler için kontrol paneli, zamanlayıcı, açıklama, e-posta kaydı, kartvizit taraması, ekran görüntüsü ve  web kırpma bölümlerini kullanarak, planlı bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz.

Evernote App : Web, IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

#2 Dropbox

planlama-ozelligiyle-uretkenligi-arttıracak-6-uygulama-dropbox

Dropbox, e-posta adresinizi kullanarak üye olabileceğiniz; dosya erişim ve paylaşımlarınızı herhangi bir platformda çevrimdışı olarak düzenleyecebileceğiniz bir uygulamadır. Uygulama, dosya güvenliği ve veri kaybı endişesi duymadan kişisel planlarınızı saklayan kutu görevindedir. Dropbox ile hızlı video gönderimi, slayt çalışmaları ve fotoğraf stoklama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Dropbox App: IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

 

#3 Groupme

planlama-ozelligiyle-uretkenligi-arttıracak-6-uygulama-groupmeGroupme, ücretsiz grup mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama her cihazda çalışma performansı gösterir. Hatta dilerseniz sms üzerinden de app uygulamasını indirmeden aktifleştirebilirsiniz. Groupme, kullanıcılara küçük sohbet odaları sunar. Sohbetlerinizi profesyonel işlerinizle ilgili takım arkadaşlarınızla ya da özel işlerinizle ilgili kişileri gruplar halinde oluşturabilirsiniz. Profesyonel kullanımı halinde uygulama, ekip çalışanlarını tek bir çatı altında toplayarak ” iş odaklı” sohbetlerinizi, diğer mesajlaşma uygulamalarından sıyrılmasını sağlayabilirsiniz.

Groupme App: IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

 

#4 Habit List

planlama-ozelligiyle-uretkenligi-arttıracak-6-uygulama-habit-listHabit List, motive edici özellikleriyle fark yaratmanıza olanak sağlayacak uygulamadır. Uygulama, planlarınızı ve gündelik alışkanlıklarınızı listeleyerek performans ölçüm rozetleriyle programlarınızın takibi konusunda sizi yönlendirir. Rutin işleriniz için hatırlatıcı özelliğini kullanarak, yoğunluğa bağlı olarak yaşanabilecek sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Uygulamanın en önemli özelliği zamanlama görüntüleme eğrilerinin raporlanması. Raporlama ile planlanan işlerin haftalık ve aylık olarak geriye dönük istatistiklerini inceleyebilirsiniz. Uygulama sayesinde kişisel performansınızda ki aksaklıkları gözlemleyerek, işleriniz için gerekli kişisel önlemlerinizi alabilirsiniz.

Habit List App: IOS mağazalarından indirebilirsiniz.

 

#5 Keeper

planlama-ozelligiyle-uretkenligi-arttıracak-6-uygulama-keeperKeeper, güvenli şifre ve dosya depolama uygulamasıdır. Dijital platformlarda yaşanabilecek güvenlik tehdit unsurunu ortadan kaldırmayı hedefleyen uygulama, kullanıcıların hassasiyet içeren özel dosyalarını sınırsız sayıda kaydeder. Uygulamayı işletme ve birey olarak parmak izinizle kullanabilirsiniz. Mobil uygulamalar arasında giriş bilgilerinizi otomatik olarak doldurabilir; dosya, video ve fotoğraflarınızı güvenli olarak saklayabilirsiniz.

Keeper App: IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

#6 Toodledo

planlama-ozelligiyle-uretkenligi-arttıracak-6-uygulama-toodledoToodledo, back-up beyin özelliğiyle üretkenliği maksimum düzeyde sağlamanıza yardımcı olan uygulamadır. Uygulama ile iş ve evde her daim planlarınızı düzenli tutabilirsiniz. Tüm iş, görev, not ve fikirlerinizi Tootledo, ile tek bir çatı altında toplayabilirsiniz. Uygulama sayesinde karma karışık olan işlerinizi listeler haline dönüştürebilir verimli çalışma ortamınızı oluşturabilirsiniz. Üstelik çevrimiçi görev yönetici özelliği ile cihazlarınıza güvenilir bir şekilde planlarınızı senkronize edebilirsiniz.

Toodledo App: IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author