Periscope

Periscope Rekor Kırdı!

Tüm dünyada en çok kullanılan canlı yayın uygulaması Periscope, aktif olduğu ilk bir yıl içinde büyük bir rekor kırmayı başardı!

Mobil uygulama olarak aktif hale gelen ve ilk yılı içerisinde büyük bir kullanıcı kitlesi elde eden Periscope, diğer canlı yayın mecralarını ve uygulamalarını gerisinde bırakarak son bir yıl içerisinde 200 milyondan fazla canlı yayın yapılmasına ön ayak oldu. Küçük hesaplamaya göre Periscope‘da bir günde yapılan canlı yayın yıllarca izlenebilecek uzunlukta.

Bir yıllık süreçteki başarıyla rekoru imzaladı!

Kullanım önceliğini İOS‘a veren Periscope, başlangıçta sınırlı sayıda kullanıcıya hizmet veriyordu. Ancak platformun sahip olduğu potansiyeli gözünden kaçırmayan Twitter yönetimi, aldığı bir kararla uygulamayı bünyesine katmıştı. Android kullanıcılarını da gözüne kestiren uygulama satış işleminin hemen ardından hızlı şekilde gelişerek büyük atak yapmış ve bir anda popüler sosyal mecralardan biri haline gelip milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştı. 

Değişim hareketine web desteği ve eski yayınları izleme gibi özellikleri de ekleyerek yoluna devam eden Periscope, başarısıyla sektörün önde gelenlerinin de gözünü açmış, Facebook Live ve YouTube Connect uygulamaları da rakipleri arasına almıştı.

Yazar Hakkında