Sektörel Haberler

Olympos Reklamdan, Türkiye’nin İlk Yerli Plotteri

Plotter reklam, baskı sektöründe en önemli makinaların başında gelir. Ekranda yaratılan çizim ve grafikleri basmak için kullanılan fonksiyonel bir çıktı aracıdır. Şimdiye kadar reklam sektörünün yurt dışından temin ettiği ve kullandığı plotter makinaları artık Türkiye sınırları içerisinde üstelik bir Türk firma tarafından üretiliyor.

Olympos Reklam tarafından üretimi yapılan Plotter tüm sektörün dikkatini üzerine çekti. 2 yıl boyunca KOSGEB destekli Ar-Ge çalışmaları yürütülen plotter makinesinin kullanıcıya sunduğu bir çok avantaj var. Makinedeki servo motor ve optik sistem dünya standartlarında kaliteye sahip. Ayrıca plotter bir çok ithal markanın fiyatının üçte biri. Bu sebeple, ilk olarak çok uygun maliyetler sunuyor, aynı zamanda dövizin dışarıya akmasının engelleyerek Türkiye ekonomisine de katkı sunuyor.

Teknik avantajları konusunda ise plotter en küçük yazılarda bile üstün kaliteli baskı sunuyor. Yüksek hızlarda işlem yapabileceğiniz makinede ki sessiz çalışabilme kabiliyeti de diğer önemli özelliklerden. Ayrıca bu plotter’de Corel’den direkt kesim yapabiliyor, etiket kesimlerinde crop’ları otomatik algılıyor. Menü de Türkçe ve İngilizce kullanım seçeneği de mevcut.

Servo motor dışında tamamen Olympos Reklamın ürettiği Olympos Plotter, şu anda piyasadaki Çin egemenliğini kıracak nitelikte bir ürün gibi gözüküyor.

Yazar Hakkında