Sosyal Medya

Obama Sosyal Medya Sarhoşu

Geçen dönemde olduğu gibi ABD seçimlerinde OBAMA sosyal medyayı çok etkili kullandı. Barack Obama’nın Twitter’da ki takipçi sayısı 22 milyon. Seçimlerdeki yenilen rakibinin takipçi sayısı ise 2 milyona yakın. ABD’de bundan dolayı seçimler sosyal medya üzerinden yapıldı diyebiliriz. Her türlü propaganda için sosyal medya kullanıldı. Barack Obama seçimlerden sonra ilk mesajını Twitter üzerinden verdi.

 

Twitter’da 4 yıl daha diyen OBAMA eşine sarılarak çektirdiği resmi paylaştı. Bu tweet yaklaşık olarak 476 bin RT alarak bir rekor kırdı ve RT sayısı giderek artmaya devam ediyor. Amerikan seçimlerinde sosyal medya yoğun olarak kullanıldı. Daha önceki yazımızda Foursquare’in seçime özel rozet çıkardığını belirtmiştik. Yazıyı buradan okuyabilirsiniz. Barack Obama Twitter’dan zafer mesajını verdikten sonra seçmenlerini uyarmayı da ihmal etmedi.

 

Ayrıca ABD seçimleri için özel bir kanal oluşturan Semiyun.com dün akşam ABD seçimlerinde sosyal medyanın kullanımı ile ilgili birok haber paylaştı. ABD seçimleri kanalına buradan ulaşabilirsiniz. Semiyun.com’da paylaşılan haber başlıkları;

 

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen