Teknoloji

Obama Google Plus’da

Amerikan başkanlık seçimlerini sosyal medyanında etkisiyle kazanan Barack Obama son olarak Google Plus’a katıldı.Hesabın Barack Obama’ya ait olup olmadığı ilk başlarda belli olmuyordu ama buna rağmen hesap büyük ilgiyle karşılaştı.

Amerikan başkanlık seçimlerini sosyal medyanında etkisiyle kazanan Barack Obama son olarak Google Plus’a katıldı. Hesabın Barack Obama’ya ait olup olmadığı ilk başlarda belli olmuyordu ama buna rağmen hesap büyük ilgiyle karşılaştı. Daha sonra Barack Obama hesabı doğrulanmış adlar arasına katıldı ve hesabın Barack Obama’ya ait olduğu kesinleşti. Obama, Plus hesabı sayesinde eyaletlere göre faaliyetlerini duyurabilir hatta seçmenleriyle Hangout görüşmesi yapabilir. Youtube’dan daha önce birçok defa canlı yayın yapan Obama Youtube ve Google Plus Hangout entegrasyonu sayesinde daha çok kişiye ulaşabilir.

Facebook üzerinde 24 milyon takipçiye ulaşan Obama, Twitter’da da 11 milyon kişi tarafından takip ediliyor.

Google daha geçen gün topluluk sayfalarını duyurmuştu. Topluluk sayfalarında politikacılar için hazırlanan sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. Topluluk sayfalarında müzisyenler içinde bir sayfa oluşturulmuştu. Google Britney Spears’dan sonra Barack Obama’yı da takıma alarak hem müzik gruplarına hemde dünya üzerindeki politikacılara buyrun gelin demiş oldu. Daha önce google plus ile ilgili detaylı bir analiz yazmıştık o yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

Google Plus projesini daha çok kişiye duyurmak amacıyla televizyonlara reklam vermeye başladı;

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen