Sektörel Haberler

Not Defteri Dizisi Seyircilerini Etkilemeye Devam Ediyor

Fox tv’de yayınlanan Not defteri dizisine bağlanmamak elde değil. İlk bölümünden bu yana takip ettim. Dizi ekrana beni kilitledi. Dizinin her bölümü eğlence, duygusallığı çok güzel bir şekilde işlemiş. Kâh gülüyorsunuz kâh onlarla beraber duygusallığa bürünüyorsunuz. Yeni dizilerin çoğunda vurdulu kırdılı bölümler yer alırken, Not Defteri aile dizisi olması ile yerini sağlamlaştıracak.

Egemen’in kuzeni Ufukla olan didişmeleri çoğu zaman komedi sahnelerde olsa, zaman zaman Ufuk’un kötü oyunları biz izleyicileri de yerlerinden zıplatıyor. Karakterleri çok güzel seçilmiş. Her sahnesinde ilginç tüplemeler karşımıza çıkabiliyor. Çaycının komik hareketleri ise izlenmeye değer. Sorunlu bir okul kavgalar ağırlıklı olsa da aşkı da yüreklerinde taşıyorlar. Aşkı tertemiz yaşamaları gençlere de güzel bir örnek olacak şekildedir.

rap

Dizinin en güzel sahneleri de Egemen ve Ufuk arasındaki gerginliklerin yaşandığı sahnelerdir. Ufuk her bölümde Egemen’in kuyusunu kıskançlıktan kazma çabası, Egemen’in sevdiklerinin bu oyunlara gelmemesi çok güzel sunulmuş. Egemen ile Selin aşkı ise şimdiden bizler tarafından çok tutuldu. Gençlik dönemlerimize götürüyor. Nerde bu aşklar bile diyebiliyoruz. Not Defteri bizleri değişik dünyaya götürüyor. Aşkı, hırsı ve intikamı bir arada yaşatıyor.

egemenVsUfuk

Her hafta ilgi ile bekler oldum. Mahir Hoca’nın öğrencileri il iyi iletişimi de diziyi daha da çekici hale getiriyor. Mahir Hocanın kızı Zeynep için verdiği mücadelede Zeynep’in tepkilerini bu hafta merakla bekliyoruz. Sanırım Zeynep de babasını seviyor sadece eskilerden dolayı ona karşı dolu. Mahir, bu süreçten nasıl çıkacak. Eşi ve kızı ile problemlerini nasıl çözecek, bu hafta belli olacak.

Bazı diziler öyle sürükleyici olur ki nasıl başladı bitti anlamayız. Sanki dizinin bir parçası haline geliriz. Kısa sürede Not Defteri de bizler de bunu sağladı. Konuyu çok güzel yerinde bitirip merak duygumuzu artırıyorlar. Dizi severler ekran başından ayrılmıyor. Geçen haftaki bölümde yapılan Rap Müzik yarışması da oldukça güzeldi. Bizlere harika müzik keyfi yaşattılar. Hangi bölümünden başlarsanız başlayın diziye kilitleniyorsunuz. Takibi kolay. Kaçırdığınız bölümleri için tekrarı olması da ayrı bir güzellik katıyor. İnternetten de kaldığınız bölümü rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Muhsin Kaymakçı

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde Fizik okuyan Muhsin, sosyal medya ile yakından ilgilenmektedir.