Sosyal Medya Teknoloji

Nizliyorum; Yerli TV- Radyo Sosyal Ağı

Web’de yer alan popüler sosyal ağlara her geçen gün yeni alternatifler ekleniyor. Bunlardan biri de yerli bir girişim olan nizliyorum.com.  Alışageldiğimiz arkadaş arama-bulma sosyal ağ tarzından farklı olarak, nizliyorum.com; tv ve radyo yayınları endeksli paylaşım temelli bir sosyal ağ.


Yabancı örneklerini de görebildiğimiz bu uygulamalarda; izlediğiniz tv ve radyo yayınlarında check-in yaparak (o an izlediğiniz programı işaretleyerek), takipçilerinizin bundan haberdar olmasını sağlayabiliyorsunuz. Paylaştığınız yayın-program hakkında anlık olarak yorum yapabiliyorsunuz.

Takipçileriniz, bundan haberdar olduğu gibi, kanalı veya takip ettiğiniz yayının bağlantısını belirttiğiniz takdirde, “dinle-izle” butonlarıyla kolayca yayına ulaşabiliyor. Ayrıca ilgili yayınla ilgili bir youtube.com‘da tek tıklamayla arama yapılabiliyor.

nizliyorum üzerindeki paylaşımlarınızı facebook ve twitter hesaplarınızla ilişkilendirerek, paylaşımlarınızın popüler sosyal ağlara otomatik olarak düşmesini de sağlayabiliyorsunuz.

Yazar Hakkında

Mustafa Burak ERBAŞ

Profesyonel anlamda bir çok şirket ve kamu kuruluşları için özel web arayüz tasarımları hazırladı.2010 yılından itibaren özel bir reklam ajansında Web Arayüz Tasarımcısı olarak çalışmaktadır. Sosyal medya ile haşır neşir,aynı zamanda @sosyalsosyal kurucusu