Infografik Teknoloji

.net Domain Uzantısı 15 Milyon Kullanıcıya Ulaştı [İnfografik]

Dünyanın en popüler ve en eski domain uzantılarından biri olan .net domain uzantısı 15 milyon kullanıcıya ulaştı. .com domain uzantısından sonra en fazla kullanılan domain uzantısı olan .net ile ilgili Verisign bir infografik yayınladı.

Dijtital dünyaya açılan kapı ifadesini domain uzantıları için kullanmak yanlış olmaz sanırım. .com ve .net uzantılı domain adresleri ilk kullanılan domain adresleri olduğundan dolayı 3-4 hatta 5 karakterli domain adresi bulmak neredeyse imkansız durumda. .net uzantılı domainlerde 4 ve 5 karakterli domainlerin bir çoğu dolmuş durumda. 6+ karekterli domainlerin %99.9’u boş durumda.  Infografiğe göre .net uzantılı domainlarin kaydedilme oranı 2000 yılından bu yana 10 kat artmış.

Dünya çapında tek bir .net uzantılı domain adresi dünyanın 150 farklı yerel dilinde kaydedilebiliyor. Bugün dünyadaki 150 milyon .net kullanıcısı Amerika’da yaşıyor. .net uzantılı domainler dünya çapında 200’den fazla ülkede host ediliyor. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki infografiği inceleyebilirsiniz.

15FactsAboutnettoCelebrate15MillionRegistrations_520e74ce3a973_w587

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen