Sosyal Medya

Neden sosyalsosyal.com ?

Büyük şirketlerin aslında göründüğü kadar masum olmadığı gerçeğini ne zaman göreceğiz merak ediyorum.Facebook 24 yaşında bir genç tarafından yönetiliyor,filmini bile çektiler çocuğun diye aylak aylak muhabbet etmek.

Büyük şirketlerin aslında göründüğü kadar masum olmadığı gerçeğini ne zaman göreceğiz merak ediyorum.Facebook 24 yaşında bir genç tarafından yönetiliyor,filmini bile çektiler çocuğun diye aylak aylak muhabbet etmek…. Gerçekten buna inanıyor musunuz  yada inandırıcı buluyor musunuz ? Her gün sosyal medyaya dair onlarca yazı paylaşıyoruz.Yenilikler,özellikler,yatırımlar…Peki herşey çok mu masum ? Facebook aslında ne için kuruldu ? Amacı insanların birbirilerini bulmasını sağlamak..Sonrasında marka ve tüketici gruplarının birbirleriyle daha yakınlaşması…Sonrasında facebook’u kullanan markaların nasıl kar elde etmeleri gerektiği…. Evet bu başlıklar hakkında yüzlerce yazı yazılıyor,paylaşılıyor. Bütün bu başlıklar elbette birçok tüketicinin,markanın veya kişinin faydasına… Peki madalyonun görünmeyen diğer kısmı ? Facebook bugün ülkemizde markalara hizmet ediyor ama ortadoğuda halk ayaklanmalarına yol açıyor.

Madalyonun bir yüzü markaları kalkındırırken diğer yüzü halkları ayaklandırıyor…

Sosyal Sosyal kurulmadan önce bir haber ile karşılaşmıştım. “3. İntifada Sayfası Facebook Tarafından Kapatıldı” Bu haberi araştırdıktan sonra bütün sosyal medya haber sitelerine baktım.Hiçbirinde haber geçilmemişti.İnsana dair bir tek bir yazı bile yoktu !

Twitter’dan en iyi bildiğim 2 siteye mention attım.Biri kapatılma nedenini özetleyen bir haber geçerek yer aldı.Diğeri yer vermedi bile.  Eminim İntifada’ya dair tek bir şey bile bilmiyorlar.İşte o gün ekip olarak sosyal medya ile ilgili haberler,gelişmeler ve duyuruların yer alacağı bir proje oluşturarak madalyonun diğer tarafını da içine alan bir proje yapma gereği hissettik ve şu anda yayındayız.

3. İntifada henüz gerçekleşmedi ama her bahar bir çiçekle başlar değil mi ?

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen