Sektörel Haberler

Microsoft & WordPress İşbirliği

Bu durum Wordpress ve Microsoft arasında bir yakınlaşmaya yol açar mı kestirmek zor ama Wordpress Microsoft tarafından satın alındı haberini duyarsak şaşırmamalıyız sanırım.

Microsoft son zamanlarda hiç alışılmadık birşey yaptı ve  Open Source kullanmaya başladı.Windows Space kullanıcılarınıda WordPress’e yönlendirdi.Windows Space kullanıcıları WordPress’e taşındı.Yaklaşık olarak 1 milyon Windows Space kullanıcısının WordPress’e taşındığı belirtiliyor.Ayrıca Microsoft Türkiye resmi blog altyapısında WordPress kullanıyor.Daha öncede Microsoft Live Writer kullanarak kolay WordPress blogunuzu nasıl güncelleyeceğinizi bu yazımızda belirtmiştik. Bu durum WordPress ve Microsoft arasında bir yakınlaşmaya yol açar mı kestirmek zor ama WordPress Microsoft tarafından satın alındı haberini duyarsak şaşırmamalıyız sanırım.

Yeni Windows Live Blog‘unda yayınlanan haber:

Bir çok Spaces kullanıcımızın WordPress.com’a olan geçişte hiçbir sorun yaşamadıklarını görmek bizleri çok mutlu ediyor. WordPress.com’un harika blog özellikleri ile Windows Live’ın ortak çalışması ile sizlere daha da iyi bir blog deneByimi sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Spaces kullanıcılarımızın WordPress.com üzerinde 1 milyondan fazla blog oluşuturduğunu sizlerle paylaşmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz.

WordPress.com’a geçişi tamamlamamış üyelerimize bu hafta içinde hatırlatıcı bir e-posta daha atacağız. Ama daha geçişi tamamlamamış üyelerimizden ricamız biran önce yapmaları çünkü Windows Live Spaces’ın kapanmasına sadece birkaç hafta kaldı.

Geçişte sorun yaşayan üyelerimiz 28 Eylül 2010’da yayınlamış olduğumuz “4 aşamada Windows Live Spaces’ı WordPress.com’a bağlama” başlıklı yazımızı okuyabilirler.

WordPress.com’a bu harika ortaklık için tekrar teşekkür ediyor ve siz değerli kullanıcılarımızın da Windows Live ve WordPress.com’un ortaklığının keyfini çıkardığınızı umuyoruz.

 

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen