Teknoloji

Microsoft Binası Yunanistan’da Saldırıya Uğradı

Yunanistan’da, Çarşamba sabahı gerçekleşen saldırıda bir minibüsün patlamaya sebep olduğu ve giriş kısmının tamamen yandığı bilgisi verildi.

Yunanistan polisinden yapılan açıklamada yaralanan ya da yaşamını yitiren kimsenin olmadığı bilgisi verildi. Saldırının gerçekleştirildiği Microsoft binası Yunanistan’ın başkenti Atina’nın kuzeyindeki Maroussi’de gerçekleşti.

Polisin verdiği bilgilerde minibüsün içinde üç kişinin yer aldığı yönünde. Aktarılan bilgilere göre zanlılar saldırıyı düzenlemeden önce binanın önünde bekleyen iki güvenlik görevlisini zorla uzaklaştırdı. Minibüs’ün alev almasının sebebininse gaz dolu tenekeler olduğu ifade edildi.

Yetkililerin açıklamalarına göre, saldırıdan önce herhangi bir ihbar yapılmadı. Şu anda Yunanistan’da bazı küçük çaplı aktivist grupların kamu binaları, bankalar ya da gücü simgeleyen heykelleri ateşe ya da küçük çaplı bombalarla zarar verdiği biliniyor. Saldırılar genelde gece yarısına doğru gerçekleşiyor ve yaralanmalara sebep oluyor.

bthaber

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.