Sosyal Medya

Markalar Snapchat’i Nasıl Aktif Kullanır?

Markaların Snapchat ile tanışma zamanı geldi de geçiyor bile. Eğer Snapchat ile henüz tanışmadıysanız 2016 yılında aktif mecralarınıza eklemenin tam vakti demektir. Peki Snapchat‘i aktif olarak nasıl kullanabiliriz?

Ön plana çıkarın!

Eğer bir prodüksyon ya da film yapım şirketi iseniz yeni bir lansman ya da bir projenin tanıtımı için kullanacağınız yer şüphesiz Snapchat. Hedef kitleniz ile doğrudan etkileşime geçebilirsiniz. Ya da bir reklam ajansı olduğunuzu varsayalım, kampanya tanıtımı için en ideal yer yine Snapchat olacaktır. Anlık olarak etkinliğinize, kampanyaya dair fotoğraf ve video paylaşabilir, kullanıcılara soru sorarak etkileşime geçebilirsiniz.

Yeni bir ürün mü var?

Gün boyunca kampanyanızın ya da tanıtmak istediğiniz herhangi bir ürünü kullanıcılarla buluşturun. Ayrıca yeni ürününüzü test edebileceğiniz ideal platform olacaktır. Kullanabildiğiniz kadar kullanın Snapchat’te etkileşim yaratmak oldukça kolay!

Burada her şey anlık!

Geçmiş ya da gelecek mevhumu bulundurmayan Snapchat, özenle hazırladığınız fotoğraf çekimleri yerine o anda ne göstermek istiyorsanız onu gösterirsiniz. Hemde Snapler‘inizi renklendirerek, metin ve emoji ekleyerek daha sempatik bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

‘Hikayeleştirin’

Snapchat’in anlık doğal döngüsü ile tanıtımını yapmak istediğiniz her şeyi birden fazla Snap’le hikayeştirerek paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu hedef kitleniz için merak uyandırıcı ve ilgi odağı olmanızı sağlayacaktır.

Yazar Hakkında