İnternet Sektörel Haberler

MaestroPanel 1.0 Yayınlandı

MaestroPanel’i profesyonel olarak geliştirmeye başladığımız 2012 yılından beri hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Bu süre içerisinde belki sayıca az fakat güçlü bir takım ile MaestroPanel’i Türkiye Web Hosting sektörüne kazandırmak için canla başla çalıştık.

Geride bıraktığımız dört yıl içinde bir çok şey öğrendik, yeni fikirler edindik ve bunları MaestroPanel üzerinde gerçekleştirme imkanı bulduk. Bu sayede MaestroPanel kendi evrimini gerçekleştirdi ve nihayet kararlı, eksiksiz ve son derece güvenli yapısına kavuştu.

Şimdi ise MaestroPanel için bir mihenk taşı niteliğinde ki MaestroPanel 1.0 versiyonuna ulaştığımızı sizlerle paylaşmaktan gurur duyarız! Aşağıda gelişmeleri bulabilirsiniz.

MaestroPanel’ i İndir            MaestroPanel’ i Güncelle

Tetikleyiciler (Triggers)

tetikleyiciler

Tetikleyicilerin literatürdeki karşılığı Triggers veya Events. Bu mekanizma, MaestroPanel üzerinde gerçekleşen olayları yakalayıp buna bağlı başka bir iş yürütmenizi sağlayarak kişisel kurallarınızı işletmenizi sağlar.

Örneğin MaestroPanel üzerinden bir Web Sitesi açıldığında;

  • E-posta gönderebilir,
  • Bir Panel fonksiyonu çalıştırabilir (Stop,Start, Delete, Update, Create),
  • Sunucu üzerinde Script (powershell veya batch) çalıştırabilir,
  • Herhangi bir URL’ye HTTP isteği gönderebilirsiniz.

DNS Şablonları

dns-sablonlari

MaestroPanel’in çoklu sunucu (multi-server) yapısını tamamlayan ve her Domain Planı için farklı DNS Şablonu belirlemenizi sağlayan çok kullanışlı bir özelliğimizi devreye aldık. Bu sayede Domain Paketi’ne göre DNS yapılandırmasını belirleyebilir, çok esnek yapılar kurgulayabilirsiniz.

DNS Şablonlarını Bayi seviyesinde çalışacak şekilde tasarladk. Bayi kendi Name Server’larını DNS Şablonuna girerek kendi Domain’lerine özel DNS alanları oluşturabilir.

Domain ve Bayi Paketleri

domain-bayi-paketleri

Bu versiyon ile birlikte artık Domain ve Bayi’lerin planlarını görebilir, Domain Bayi’lerin planlarını herhangi bir Paket ile değiştirebilirsiniz. Bayi Paketi değiştirdiğinizde eğer isterseniz bayiye ait tüm Domain’lerin de Limit’lerini güncelleyebilir, yeni Paket’teki olmayan özellikleri silebilir vb. senaryoları işletebilirsiniz. Domain seviyesinde de mevcut paketi farklı bir paket ile değiştirebilir ve Domain’in hangi Pakette çalıştığını görebilirsiniz.

Ücretsiz SSL

Artık SSL sertifikalarına para ödemeyin

lets-encrypt-modulu-1lets-encrypt-modulu

 

 

Artık Web Hosting için DV (Domain Validate) sertifikalara ücret ödemenize gerek kalmayacak bir modülü yayınladığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

MaestroPanel’in Let’s Encrypt Modülü sayesinde müşterileriniz veya siz ücretsiz ve tam otomatik SSL alanlarını kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Let’s Encrypt Modülü için Tıklayınız. 

Anında 5000 Eposta Gönderin

Kolaylıkla e-posta pazarlama kampanyaları oluşturun

sendloopsendloop1

Türkiye’de faaliyet gösteren Sendloop firması ile yaptığımız partnerlik ile artık müşterileriniz MaestroPanel üzerinden otomatik olarak Sendloop kullanıcısı oluşturabilir ve anında 5000 mail gönderimi kazanabilirler.

Ayrıca MaestroPanel üzerinden oluşturduğunuz kullanıcılar için %25 indirimden yararlanabilirsiniz.

Sendloop Modülü için Tıklayınız. 

Durduruldu Sayfası “Suspend Page”

suspend-page

Durdurulan web siteleri artık daha belirgin. MaestroPanel’de bir web sitesi durdurduğunuzda sitede aşağıdaki uyarı görüntleniyor.

Bu sayfayı aşağıdaki dizinden rahatlıkla düzenleyebilirsiniz;

%MaestroPanelPath%\Suspend\http\

Hosting Klasör Şablonları

hosting-klasor-sablonlari

MaestroPanel’in standart klasör yapısına ek olarak sunucu üzerinde hosting ortamı açıldığında farklı klasörlerin otomatik olarak bu yapıya eklenmesini isteyebilirsiniz.

Hosting Klasör Şablonları tam burada devreye girerek standart klasör yapısı oluştururken kendi klasörlerinizi istediğiniz kullanıcı hakları ile açılmasını sağlar.

Yeni API Fonksiyonları

MaestroPanel Drink-Up’ı Gerçekleştirdik

Geleneksel olarak 2013 yılından beri her yıl 1 veya 2 kez yaptığımız MaestroPanel Drink-Up etkinliğimizin sonuncusunu 30 Ocak 2016 tarihinde İzmir’de başarı ile gerçekleştirdiğimizi söylemekten mutluluk duyarız.

Kaynak: MaestroPanel

 

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author