Linkedin

LinkedIn Monster’ı Satın Almak İstiyor

Geçen hafta Linkedin’in Slideshare’i bünyesine kattığını sizlere duyurmuştuk. LinkedIn’in kariyer sitesi devi Monster’ı satın almak için fr epeyce direttiği konuşuluyor.

Mashable’ın haberine göre Monster yetkilileri bu konu hakkında yorum yapmaktan kaçınırken, LinkedIn yetkilileri ise sessizliklerini koruyorlar. Mart ayında satışı için Stone Key Partners ve Bank of America ile görüşen Monster, LinkedIn ve teknoloji odaklı satın alma şirketi Silver Lake’ten yoğun ilgi görüyor.

Monster 2010 yılında Amerika’nın en büyük kariyer sayfalarından biri olan Yahoo HotJobs’ı satın alarak, bu alanda faaliyet gösteren büyük oyunculardan biri haline geldi ancak 2011 yılı gelirleri önceki yıla göre 250 milyon dolar düşerek, 250milyon dolara geriledi. Şirket Facebook tabanlı profesyonel ağı Beknown ile gerilemeyi tersine çevirmeye çalışmasına rağmen kötü gidişatı bir türlü durduramadı. Satış haberlerinin ortaya çıkmasıyla geçtiğimiz cuma öğleden sonra hisselerinde % 19’luk bir yükseliş meydana geldi.

Son yıllarda Monster’ın düşüş gösteren grafiğine karşın, LinkedIn’in işe almada yeni trend haline gelmesi ve son zamanlarda SlideShare ve Rapportive gibi alanında güçlü platformları bünyesine katarak büyümesini sürdürüyor olması böylesi bir alımı daha da olası kılıyor.

Yazar Hakkında

Tuba Ayaz

Üniversitede Ekonometri eğitimi aldı. Türkiye'de sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte bu alana olan ilgisi her geçen gün daha da arttı. Ankara'da bir sosyal medya ajansında sosyal medya sorumlusu olarak çalışmaktadır. Son gelişmeleri yakından takip eder. Okumayı sever, ara sıra yazar. Twitter: @_tubayaz