E-Ticaret

Lider E-ticaret şirketi Zencommerce Türkiye pazarında

E-ticaret yazılımı alanında Avrupa ve Hindistan’da zirveye yükselen Zencommerce,  en iyi sanal mağaza hizmetini sunmak için Türkiye pazarına giriş yaptı. Orta ve Doğu Avrupa’nın ardından başarısını Hindistan’da sürdüren ve bugün 15 binden fazla online mağazanın altyapısında imzası bulunan Zencommerce, binlerce girişimci ve firmanın aradığı e-ticaret hizmetini sunmak için şimdi Türkiye’de!

Zencommerce, e-ticaret alanına adım atmak isteyen girişimciler ile satış gücünü artırmayı hedefleyen firmalara en başarılı sanal mağaza çözümü sunuyor. Zencommerce.com sayesinde ürünlerinize özel e-ticaret mağazasını en kısa zamanda hayata geçirebilecek, aynı zamanda Facebook üzerinden anında satışa başlayabileceksiniz. Zencommerce tüketicilere en kolay ve hızlı ulaşabilecekleri yazılımsal çözümlerinin yanı sıra, soruları için yanıt bulabilecekleri online destek de sunuyor.

“Türkiye’de e-ticaret algısının değişmesi gerekiyor”

Zencommerce Türkiye Ülke Müdürü Emre Gülas; Türkiye’de nüfusun yüzde 47’sinin internet kullandığını ve kar oranının yüzde 900’e kadar çıktığını belirtirken, buna rağmen Türk e-ticaret sektörünün potansiyelini tam olarak ortaya koyamadığını söyledi.

Türkiye’nin e-ticaret gelişim grafiğine bakıldığı zaman İngiltere’ye çok benzediğini belirten Gülas,  “Her yıl yüzde 35 büyüme kaydediyoruz. Bu oran Avrupa’daki büyümenin neredeyse iki katı. Buna rağmen, e-ticaretin perakendeye oranı sadece yüzde 1,3. İngiltere’de ise e-ticaretin perakendeye oranı yüzde 7. Türkiye, 10 senelik bir gelişim sürecinin ardından 2016 sonunda e-ticaretin perakendeye oranını yüzde 2’ye çıkaracak. İngiltere’nin ise halen 10 sene gerisinden geliyor olacağız” dedi.

‘Türk e-ticaret sektörünün büyümesine yardım edeceğiz’

Yerelleştirmedeki başarılı alt yapıları sayesinde geniş bir kitleye ulaşma hedeflerinin olduğunu söyleyen Gülas, “Ulusal yazılımlar yerelleştirmede başarı gösteremiyor. Zencommerce olarak bu alanda Türkiye’ye %100 uyumlu yazılımlar sunarak küçük-büyük, bireysel-kurumsal fark etmeksizin herkese çözüm sağlıyoruz. Elde edeceğimiz yüksek kullanıcı tecrübesi ile Türkiye’deki bir numaralı e-ticaret yazılımı olmayı hedefliyoruz ” ifadesini kullandı.

 

Yazar Hakkında