Sosyal Medya

Kodcu.com ile Röportaj

Röportaj serimize hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Bu haftaki diğer konuğumuz kodcu.com’dan Rahman Usta.

Röportaj serimize hızlı bir şekilde devam ediyoruz.  Bu haftaki diğer konuğumuz kodcu.com‘dan Rahman Usta.

Bize kendinizden bahseder misiniz ?

Adım Rahman Usta. Aslen Kayseriliyim ve doğdum doğalı İstanbul yaşıyorum. 2002 yılında Haydarpaşa Teknik Lisesi Bilgisayar/Yazılım bölümü ile bilişim dünyasına ayak bastım. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Kontrol Eğitimi bölümü ingilizce programını kazandım. Halihazırda mezuniyetime bir kulaç yakındayım.  21 Temmuz 2011 tarihinden beri “kodcu.com” bünyesinde makale ve türkçe eğitim içeriği oluşturmak konusunda çalışmaktayım. Önümüzdeki süreçlerde yazılım geliştirme ve eğitim teknolojileri alanlarında çalışmalarıma devam etmeyi düşünüyorum.

Hangi alanlarda içerik üretiyorsunuz ?

Kodcu.com bünyesinde, teknoloji yada programlama dili sınırlaması olmadan ihtiyaç duyulan gerek metinsel gerekse görsel bazlı eğitici-öğretici içerikler hazırlıyoruz. Öte yandan türkiyede ve dünyada bilişim dünyasında gerçekleşen değişim, dönüşüm ve gelişmeleri yansıtmak adına bilgilendirici içerikler de üretmekteyiz.

Kaç tane yazarınız var ve yeni yazar alımı yapıyor musunuz ?

Şu anda Kodcu.com bünyesinde toplamda 15 yazar bulunuyor. Yazar olmak isteyen herkes bilgi [at]kodcu.com adresinden tarafımızca değerlendirilmek üzere bizimle iletişim kurabilir.

Yazılım sektörünün Türkiye’deki durumu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Türkiye dinamik bir ülke ve gençler yazılım sektörüne çok meraklı.  Tek olumsuz nokta uygulama geliştirme mesleği sanki belirli bir yaşa kadar yapılabilirmiş gibi bir izlenim var. Bu noktaya katılmıyorum.  Kod yazmanın yaşı yoktur.

Bu durum nasıl aşılabilir ?

Zaman içerisinde sektör daha da derinleştikçe durumun çözüleceğini umut ediyorum.

Kodcu.com yazılım sektöründe yer alan çalışanlara ve öğrencilere hangi imkanları sunuyor ?

Gerek metinsel gerekse video eğitim içerikleriyle takipçilerimize teknolojiyi takip etme ve öğrenme fırsatı sunuyoruz. Bahçeşehir Üniversitesinde her ay düzenlenen Kodcu Cafe etkinlikleriyle öğrenci ve çalışan arkadaşlarla bir arada bulunuyoruz. Bu sayede karşılıklı tanışma, danışma ve yakından iletişim imkanı sunuyoruz. Yaptığımız çalışmalarla öğrenci arkadaşlar kendilerine yön çizme ve gelecekleri konusunda bolca fikir sahibi olmuş oluyorlar. Düzenlediğimiz ücretsiz webinerler ile mekandan bağımsız olarak tüm çevrelere dönük eğitici çalışmalar da sunmaktayız.

Kodcu.com hangi alanlarda eğitim veriyor ?

Sıralayacak olursak ;

  • Nesneye Yönelik Tasarım & Tasarım Kalıpları Eğitimi
  • Çekirdek Spring Eğitimi
  • Apache Wicket Eğitimi
  • Java Programlama Dili Eğitimi : Java Programlama

İlerleyen süreçlerde daha fazla eğitim olanağı sunmak için çalışmalar yapmaktayız.
Daha fazla bilgi için : http://www.kodcu.com/egitimler

Ziyaretçilerimiz sizlere nasıl ulaşabilir ?

Ziyaretçileriniz bizlere gerek http://www.kodcu.com/iletisim/ adresindeki iletişim formundan ya da bilgi [at]kodcu.com adresinden ulaşabilirler.

Keyifli sohbetiniz için teşekkür ederim.

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen