Sosyal Medya Uygulamalar

Kadınlara Özel Tavsiye Edilen 10 Mobil Uygulama

Teknolojik gelişmelerin dijitallik boyutu sebebiyle kadınlara yönelik mobil uygulamalar kaçınılmaz oldu diyebiliriz. Bir elmanın diğer yarısını oluşturan kadınlara özel tavsiye edilen 10 mobil uygulama ise kadınların hayatını kolaylaştıracak türden. 

Mobil uygulamaların büyük çoğunluğu yaş ve cinsiyet gözetmeksizin herkesin kullanımı için tasarlanmıştır. Özellikle sosyal medya temelli bir çok uygulama akıllı cihazların hemen hemen hepsinde yerini almıştır. Sosyal medya ve popüler denilince ise  akla gelen WhatsApp, Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat, Swarm vb. uygulamalar ipi göğüslüyor değil mi? Ancak bir takım uygulamaları cımbızla çeker gibi ayırt etmek gerek. Burada söz konusu pozitif ayrımcılık devreye giriyor. Şöyle ki, kadın mobil kullanıcılar için tasarlanan uygulamalar, doğrudan ve dolaylı yoldan kadınların ihtiyaçlarını gidermeyi hedefler. Özel bazı uygulamalar, fiziksel ve sosyal açıdan değerlendirildiğinde akıllı telefon kullanıcısı kadınların olmazsa olmazları arasındadır. Bakalım kadınlara özel ne gibi uygulamalar varmış. 🙂

Kadınlara Özel Uygulamalar

1. Pepapp

Pepapp, kadınların kişisel dijital asistanı. Uygulama, kadınları fiziksel ve sosyal yönlendirme özelliklerine sahip. Bu özellikler sayesinde kadınların özel günlerini takip edebilmesi ve birtakım sağlık sorunlarının önlenmesi amaçlanır. Kadınlara özel uygulama, onların kişisel motivesini sağlamakla beraber iş ve özel hayatını uygun planlamalara yardımcı olur.

Pepapp uygulamasını Android mağazalarından indirebilirsiniz.

2. Expense

Expense, ay başı ve ay sonu arasında bir türlü denge sağlayamayan kadınlara bütçe yönetimi konusunda yardımcı uygulamadır. Kadınların aşırı harcama yapmaları, öncelikli ödemelerini aksattıkları yoğun dönemlerde ”Nasıl olur?” sorusuna acı gerçekleriyle cevap verecek olan Expense, nedenleri ve niçinleri gözler önüne serecek. Bütçe yönetimi konusunda hatırlatıcı olan uygulama sayesinde daha dikkatli olarak, harcama konusunda yaptığınız yanlışları fark edebilirsiniz.

Expense uygulamasını IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

3. Daily Workouts

Daily workouts, formunu korumak ve daha sağlıklı vücutlara sahip olmak isteyen kadınlara özel uygulama. Uygulama 10, 20 ve 30 dakikalık spor egzersizi seçenekleriyle video görüntülü antremanlara sahip. Uygulama sayesinde isterseniz bölgesel isterseniz de tüm vücudunuzu çalıştırabilirsiniz.

Daily workouts uyygulamasını IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

4. Circle of 6

Circle of 6, kadınların kişisel güvenliğini sağlamayı amaçlar. Uygulama, kadınların rahatsız edici durumlara maruz kaldığı anlarda (şiddet, taciz, saldırı vb.) tanımladıkları 6 güvenli kişiyle konum bilgisini paylaşarak doğabilecek sorunları önleyici hizmet vermektedir. Bu uygulama sayesinde kadınlar günlük hayatta yaşanabilecek fiziksel tehditi ortadan kaldırabilir.

Circle of 6 uygulamasını IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

5. Babywatch

Babywatch, anne adaylarına gebelikle ilgili bilgi veren ve yol gösteren uygulamadır. Anne karnındaki bebeklerin kalp atışı ve tekmeleri görebilir, yakınlarınızla paylaşımda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda gebeliğin takibi ve doğum tarihi konusunda yardım alabilirsiniz. Uygulama sayesinde anne adayları heyecanlarını iki katlayacak. 🙂

Babywatch uygulamasını Android mağazalarından indirebilirsiniz.

6. Fırsat Cebimde

Fırsat Cebimde uygulaması, kadınların kullanıcı dostu olmaya aday. Uygulama, alışveriş sever kadınları fırsat ürünleriyle buluşturmayı hedefler. Uygulama sayesinde kadınlar ihtiyaç duyduğu ürünlerle ilgili doğrudan bilgi alabileceği gibi en uygun olan ürünü seçme şansını elde edebilir.

kadinlara-ozel-uygulama-alısveris

 

Fırsat Cebimde uygulamasını IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

7. VSCO

VSCO, fotoğraf çekmeyi seven kadınlara özel, güzellik programı. Uygulama kusursuz fotoğraf karelerini elde etmeniz ve instagram profilinizi reklendirmeniz için harika bir fırsat sunuyor. Uygulama sayesinde kadınlar, selfie tutkusunu enfes pozlama ve filtreler ile destekleyebilir.

VSCO uygulamasını IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

8. Bi Taksi

Bi Taksi, özellikle kadınların acil taksi ihtiyacını karşılayan uygulama. Kadınlar uygulama sayesinde kendilerine en yakın taksiyle iletişime geçerek nakit para ihtiyacı hissetmeden ulaşım sağlayabilir.

Bi Taksi uygulamasını IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

9. Hair Color Booth

Hair Color Booth, kadınların dijital kuaförü görevini üstlenen uygulamadır. Uygulama sayesinde saçınızla ilgili yapacağınız değişikliklerin üzerinize bırakacağı etkiyi gözlemleyebilirsiniz. Kadınların en kritik kararlarından biri olan saç rengi mi nasıl değiştirsem yakışır? sorusunu yanıtlamaya yardımcı olacak uygulama, kuaförünüzün işini epey kolaylaştıracak.

kadinlara-ozel-uygulama

Hair Color Booth uygulamasını IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

10. eDreams

eDreams, her an tatil planıyla yanıp tutuşan kadınların aradığı tatil fırsatını bulmasına yardım eden uygulama. Gündelik hayatın sorun ve stresinden uzaklaşmak isteyen kadınlar için verimli bir seyahatin rotasını çizen uygulama, en ucuz uçak biletini bulma özelliği ile kadınların kararsızlığınızı yerle yeksan edebilir. 🙂

kadinlara-ozel-uygulama-ucuz-ucak-bileti

eDreams uygulamasını IOS ve Android mağazalarından indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author