Sektörel Haberler Sosyal Medya Twitter

Jack Dorsey Hisselerinin 3/1’ini Çalışanlarına Dağıtacak

Hisselerinin 3 te 1 ini çalışanlarıyla paylaşacağını  söyleyen Jack Dorsey şimdilerin en beğenilen CEO‘su oldu .

Twitter’in CEO ‘luk görevini  başarıyla yürüten Jack Dorsey çalışanlarını mutlu edecek bir adım attı , Dorsey  Twitter üzerinden , kendi hisselerinin 1/3 ünü çalışanlarına aktaracağını söyleyerek yoğun ilgi gördü . Dorsey  “Daha büyük bir şeyin küçük parçası olmayı, küçük bir şeyin daha büyük parçası olmaya tercih ederim. Twitter’ı büyüteceğimizden eminim!” mesajını paylaşarak sosyal medya platformundaki göz ardı edilemez büyüklüklerinin ve başarı yolundaki ilerlemelerinin altını bir kez daha çizerek , bu yönde çok daha başarılı çalışmaların gün yüzüne çıkacağının haberini vermiş oldu .

Dorsey ayrıca, şirkette sahip olduğu hisselerin üçte birini, çalışanları ödüllendirmek için kullanılan fona aktaracağını açıkladı.

Yazar Hakkında

Zeynep Betül Kavak

Lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi ‘nde Halkla İlişkiler bölümünde tamamlamış olan Zeynep Betül KAVAK yüksek lisans eğitimini de aynı üniversitede Reklam ve Stratejik Marka İletişimi bölümü üzerine yapmaktadır aynı zamanda Digibus Dijital İş Geliştirme ajansında içerik editörü olarak çalışmaktadır .