Teknoloji

iTunes Türkiye Mağazası Açıldı

iTunes müzik mağazası sonunda Türkiye kullanıma açıldı. Bununla birlikte kullanıcılar Apple’ın yasal müzik mağazasıyla tanıştı ve app store Türkiye şubesine kayıtlı hesapları üzerinden şarkı indirme imkanına kavuştu.

iTunes Türkiye’de yerli şarkılar 89 kuruş, yabancı şarkılar da 1.29 TL’den satılıyor. Albüm fiyatları 5.34 TL, 8.99 TL, 14.99 TL arasında farklı fiyat seçeneklerine sahip yerli albümler de 8.99 TL’lik fiyatla satılıyor.

iTunes müzik mağazasıdan şarkı indirmek istiyorsanız  Apple hesabınıza kayıtlı bir kredi kartı bilginizin olması gerekiyor.

iTunes üzerinden App Store, Kitaplar, Podcast’ler ve iTunes U* ürünlerine Türkçe olarak ulaşabilirsiniz.

iTunes U: iTunes U dünyanın önde gelen üniversitelerinden, müzelerinden ve diğer kültür kurumlarından dersler, tartışmalar, dil dersleri ve çok daha fazlasını sunar. iTunes U uygulamasıyla iPad, iPhone veya iPod touch’ınızda tam bir eğitim alabilirsiniz. Dahası, ister öğrenci ister yaşam boyu öğrenmenin önemine inanan biri olun iTunes U’daki tüm içerikler ücretsizdir.

Yazar Hakkında

Mustafa Burak ERBAŞ

Profesyonel anlamda bir çok şirket ve kamu kuruluşları için özel web arayüz tasarımları hazırladı.2010 yılından itibaren özel bir reklam ajansında Web Arayüz Tasarımcısı olarak çalışmaktadır. Sosyal medya ile haşır neşir,aynı zamanda @sosyalsosyal kurucusu