Teknoloji

iTunes

Apple tarafından Mac ve PC için  geliştirilen ücretsiz medya oynatıcısı ve yöneticisi iTunes ile dijital müzik ve videolarınızı oynatıp yönetebilirsiniz.Müzik arşivi ve listeleme özelliği basit ve sade kullanım arayüzü  ile en çok kullanılan programlardan biri haline gelen iTunes gelişmiş özellikleri ile kullanıcılara birçok hizmet sunuyor.

iTunes üzerinden Mac ve Windows kullanıcıları müzik alışverişi yapabiliyor.Yazılım en ünlü müzik şirketleri ve bağımsız plak şirketleriyle anlaşmalı olarak şarkıları kullanıcılarının beğenisine en uygun fiyat ile sunuyor.

AAC teknolojisi ile CD kalitesine daha yakın bir sesi daha küçük dosya boyutlarında sunan iTunes, Kaynak konusunda gelişmiş kütüphane (libary), akıllıoynatım listeleri (playlist) ve 250’den fazla internet radyosu gibi bölümlere sahip.İçerisindeki entegreCD/DVD yazma aracı ile listeleriniz ve MP3’lerinizi kullanarak kendi MP3 CD’lerinizi ve içerik DVD’lerinizi oluşturmanıza olanak sağlıyor.

Gelişmiş arayüzü ve özelliklerinin birleşmesiyle sizlere mükemmel bir medya keyfi yaşatmayı amaçlayan iTunesgörsel gezinti (visual browsing) ve albüm kapağı gösterimi (cover flow) seçenekleri ile müzik dinlerken size görsellikte sunuyor.

Ayrıca iPod, iPod Touch, iPhone ve iPad üzerindeki müzik, video, fotoğraf ve uygulamalarınızı da yönetebileceğiniz bu medya yöneticisi program ile yine bu aygıtlar üzerinde kullanılan işletim sistemi iOS güncelleme ve iTunes kurulumu işlemlerini de kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

iTunes 10.5 Sürüm Güncellemeleri

  • iCloud desteğiyle müzik ve TV materyalleri buluta taşınıyor. Böylece iTunes arşivine tüm Apple cihazlarıyla çevrim içi herhangi bir yerden ulaşılabilecek.
  • Otomatik dosya indirme özelliğiyle iTunes üzerinden satın alınan müziklerin bir kopyası Mac ve iOS  cihazlarına aktarılıyor. (iCloud)
  • Daha önce iTunes Store’dan satın alınan müzik, uygulama, TV, ve kitaplar ekstra ödeme yapılmadan  tekrar indirilebilecek. (iCloud)
  • iOS 5 desteğiyle beraber iPhone, iPad ve iPod touch cihazları arasında senkronizasyon.
  • Wi-Fi Senkronizasyonu: Aynı Wi-Fi ağını kullanan iPhone, iPad veya iPod touch cihazları iTunes üzerinden otomatik senkronize edilecek.
  • iTunes Match ile iTunes kütüphanesi dışındaki 25 bin şarkıyı yedekleme.

iTunes 10.6 sürümüyle 1080p HD film ve video oynatma desteği eklendi.

kaynak:Tamindir

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.