Teknoloji

İsrail’in İnternet Siteleri Çökertildi

Dün Hackerların Hedefinde Uydular Var yazımızı paylaşmış ve siber savaşların artık hackerlarla yürüdüğüne dikkat çekmiştik. Bugün Press Medya’da çıkan habere göre İsrail havayolu şirketi El Al ile Tel Aviv borsasının internet siteleri hackerlerın saldırısına uğradı.

Dün  Hackerların Hedefinde Uydular Var yazımızı paylaşmış ve siber savaşların artık hackerlarla yürüdüğüne dikkat çekmiştik. Bugün Press Medya‘da çıkan habere göre İsrail havayolu şirketi El Al ile Tel Aviv borsasının internet siteleri hackerlerın saldırısına uğradı.

Tel Aviv Borsası’nın (TASE) yetkilileri saldırıyı doğrularken, şimdilik beyaz bir hata ekranı veren sitenin açılmasına çalışılıyor.

El Al’dan ise sitelerindeki sorunun hackerlerın işi olup olmadığına ilişkin bir açıklama gelmedi. Fakat El Al daha önce tehditler aldıklarını duyurmuş, bunlara karşı gerekli önlemlerin alındığını kaydetmişti. Sitenin bir süredir kesintilerle de olsa yeniden hizmet vermeye başladığı bildiriliyor.

Suudi Arabistan’da olduğu sanılan ‘kabus grubu’ adlı bir bilgisayar hacker ağı, geçtiğimiz günlerde her iki siteyi de tehdit etmişti. Dün Hamas da İsrail sitelerinin çökertilmesi girişimlerine destek verip bu tür saldırılara hız verilmesi çağrısında bulundu.

İsrail ve Suudi hackerler arasında son iki haftadır yoğun bir mücadele yaşanıyor. Geçen hafta kendisini Suudi olarak tanıtan bir bilgisayar hackerı İsraillilere ait binlerce kredi kartı bilgisini yayınladı.

Sizce yakın dönemde siber savaşlar şiddetini arttırır ve yöntem değiştirir mi ?

 

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.