Sosyal Medya

iPhone’lara Tuş Devrimi

iPhone‘un düğmesi, iPhone 7 ile birlikte kendini daha fonksiyonel hale getiriyor. Ortaya atılan diğer bir iddiada iPhone 7‘nin su geçirmez özelliğine sahip olacağı. Apple‘nin tedarik zinciri DigiTimes ile konuşan kaynaklardan alınan bilgilere göre iPhone 7, su geçirmez  ve yeni home düğmesinin testlerinin üçüncüsü tamamlandı.

iphonelara-tus-devrimi

Yeni home tuşu bir devrime uğrayacak ve tuştan ziyade bir sensör haline gelecek. Üzerine basmak yerine dokunmak yeterli olacak. Bununla birlikte tulun iPhone 6S‘in ekranı gibi basınca duyarlı olması da muhtemel. iPhone 6S‘in suya karşı beklenenden daha dayanıklı olması da iPhone 7 ihtimalini kuvvetlendiriyor.

iPhone 7 beklenirken iPhone 8 bilgileri sızdırıldı!

iPhone 7S‘te OLED ekrana geçiş yapabileceği bir süredir gündemi meşgul ediyordu. Gelecek yıl piyasaya sürülecek olan bu yeni iPhone‘la ilgili ortaya atılan bir iddia ise bu zamana kadarki en yenilikçi iPhone ile karşılaşabileceğimiz. Eğer ortaya atılan iddialar doğruysa önümüzdeki yıl itibari ile Apple iPhone‘da yürüttüğü politikayı tamamen değiştiriyor. İki yılda bir tasarımı güncellenen iPhone her yeni ürününe yeni özellikler ekliyor ve S modellerde donanımsal özelliklere yer veriliyordu. Fakat gelen yeni sızıntılara göre iPhone ‘S’ modelleri artık tarihe karışacak. Gelecek yıl iPhone 7‘den sonra iPhone 8‘in piyasaya sürecek ve bu döngü kırılacak.

mobile-616012_640

Analist Mark Moskowitz‘in iddiasına göre iPhone 8‘de OLED ekrana geçiş yapılacak ve ayrıca uzun zamandır beklenen kablosuz şarj özelliği de bu cihazda yerini alacak. Öte yandan gündemde olan iPhone 8 ile birlikte tarihe karışacak. iPhone serisindeki bu köklü değişimlerle birlikte şirketin satışlarının %10.3 oranında artacağı bekleniyor.

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında