Teknoloji

iPhone Uygulamalarını Silebileceğiz!

iPhone kullanıcıları bilir; neredeyse tamamından az kullanılan uygulamaların bulunduğu bir klasör vardır. Bu klasörün içinde genelde hava durumu, borsa, pusula, gibi uygulamalar yer alıyor ve çok nadir kullanılıyor. Nedeni ise, Apple bu uygulamaların silinmesine izin vermiyor. iphone-uygulamalarını-silebilecegiz2

appadvice.com‘un keşfi sonucunda şunu söyleyebiliriz ki önümüzdeki günlerde yapılacak olan Apple Store güncellenmesi ile beraber bu uygulamaların bir bölümü gizlenebilir olacak. Tabi ki bu durum sadece appadvice.com‘un kaynak kodlarla bulduğu yeni datalardan dolayı gelişen bir şey değil. Geçtiğimiz haftalarda Apple‘ın CEO‘su Tim Cook‘un Buzfeed‘de yaptığı 20 dakikalık röportajda da bu konuyu düşündükleri dile getirmiş olması bu çalışmanın yakında geleceği gösteriyor.

Bu gelişme Apple‘ın tüm uygulamalarının gizlenebileceği anlamına gelmiyor tabi ki, mesajlaşma, Face Time ve benzeri uygulamalar silinemez olmaya devam edecektir fakat hava durumu ve borsa takip uygulamaları gibi daha iyi alternatifleri bulunan uygulamalardan kurtulabileceksiniz.

 

 

Yazar Hakkında