Teknoloji

iPhone ile İlgili Çarpıcı Anket

4 inç ekranlı ancak performanslı bir telefon alır mıydınız?

Apple bu yıl kendi geleneğini bozdu ve bambaşka bir konsept ile karşımıza çıktı. iPhone SE olarak adlandırılan yeni modeli ile, eski bir telefonun içini güncelleyerek yepyeni bir donanım ile buluşturdu. Peki ama bu ihtiyaç mıydı?

iphone-ile-ilgili-carpici-anket

iPhone SE duyurusu yapılırken Apple, iPhone 5S‘in devam eden başarısını vurgulamıştı. iPhone 6 ailesi satışa çıkmasına rağmen kullanıcıların bir bölümü halen daha iPhone 5S aldığını söyleyen firma, 4 inç ekranın da ciddi bir kitle tarafından tercih edildiğini iddia etti. Ancak bu 4 inç ekran yeterli olduğu için mi? Yoksa iPhone 6 çıkınca iPhone 5S ucuzladığı için mi?

PhoneArena isimli site, bir anket düzenleyerek kullanıcıların konu hakkındaki tepkisini ölçtü. Binlerce kullanıcı arasından yapılan ankette ilginç bir sonuç ortaya çıktı. Sonucu ne mi oldu? Apple yanıldı!

Son günlerde iPhone SE modelinin beklenen başarıyı yakalayamadığına dair haberler gündeme geliyor. Diğer yandan iPhone 6S ailesine olan ilgi de Android tarafındaki yenilikler sebebiyle düşmüş durumda. Tüm bu etkenler anket sonucuna son noktayı koyuyor.

Soru: ”4 inç ekranlı ancak performanslı bir telefon alır mısınız?” Cevaplar ise Apple ve diğer üreticiler adına üzücü Çünkü küçük ama yüksek performans akıllı telefon sunan tek marka Apple değil. Sony, Xperia Z3, ve Z5 Compact modellerinde bu konsept uzun zamandır sürüyor.

Ankete katılan tüketicilerin %40’lık bölümü ”Evet 4 inç ekran büyüklüğü yeterli” derken, %60’lık daha büyük bir kesim ise ”4 inç ekran yetersiz, büyük ekranı tercih ederim.” şeklinde cevap verdi.

Yazar Hakkında