Sektörel Haberler Teknoloji

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Tanıtıldı

Apple, yeni iPhone modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıttı. iPhone 7, yeni ve gelişmiş kamera sistemleri ile farklı bir fotoğraf deneyimi sunacak. Ayrıca, iPhone’un şimdiye kadar sahip olduğu en iyi pil ömrünün yakalandığı iPhone 7 modelleri büyük bir sorunu da çözmüş gibi duruyor. iPhone 7’ler, stereo hoparlörler, kameradan ekrana kadar geniş bir renk sistemi ve iki yeni renk seçeneğine sahip. Yeni iPhone, aynı zamanda, suya ve toza dayanıklı ilk iPhone olacak. 

Yeni Gelişmiş Kamera Sistemleri
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, 12 megapiksel kameraya sahip. Bu kamera, hem iPhone 7 hem iPhone 7 Plus için optik görüntü stabilizasyonuna sahip. Ayrıca, geniş diyaframı ve 6 öğeli lensi ile daha parlak ve detaylı fotoğraflar ve videolar sağlıyor. iPhone 7 Plus, iPhone 7’de bulunan kamera ile aynı 12 megapiksel geniş açılı kameraya sahip olmasının yanısıra, fotoğraflar için iki kat optik yakınlaştırma ve 10 kata kadar dijital yakınlaştırma sunan 12 megapiksel bir telefoto kameraya da sahip. Ayrıca, iPhone 7 Plus modellerinde çift kamera özelliği de bulunacak ve özellik sayesinde alan derinliği olan fotoğraflar çekilebilecek.

Daha fazla Performans ve Pil Ömrü
Özel olarak tasarlanan yeni Apple A10 Fusion çip, iPhone’da bulunan en uzun pil ömrü ile iki şarj arasındaki süreyi daha da uzatıyor.  A10’da bulunan CPU dört çekirdeğe sahip. Ayrıca, bu çipin, yüksek performans çekirdeklerinin harcadığı gücün beşte birini kullanarak çalışabilen iki yüksek verimli çekirdeği de bulunuyor.

İnanılmaz Bir Ses Deneyimi
Yeni stereo hoparlörler, iPhone 6s’ten iki kat daha güçlü bir ses sağlayarak daha dinamik bir ses aralığı ve daha kaliteli bir hoparlör sunuyor. Yeni iPhone, müşterilerin eski kulaklıklarını ve aksesuarlarını kullanmalarını sağlayan 3,5 mm’lik kulaklık jakı adaptörünün yanı sıra, Lightning konektörüne sahip EarPods ile birlikte geliyor. Apple’ın kablosuz kulaklık modeli olan yeni AirPods, basitliği ve teknolojiyi buluşturuyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus; gümüş, altın, roze altın ve yeni siyah renk seçenekleri ve 32 GB, 128 GB ve 256 GB modelleriyle 649 ABD Doları’ndan (ABD için) başlayan fiyatlarla satışa sunulacak ve yeni simsiyah renk seçeneği 128 GB ve 256 GB modellerde Apple.com, Apple Store’lar, Apple Yetkili Satıcıları ve seçkin operatörlerde özel olarak satışa sunulacak.

iPhone 7’lerin Türkiye’de 3300 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı düşünülüyor.

Yazar Hakkında