Eğitim Sektörel Haberler

Intertech ‘Code The Bank 2’ Yarışması ile Genç Yetenekleri Keşfetmeyi Bekliyor

Interteceh,  finans sektörünün Bilgi Teknolojileri ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulmuştur. Kaliteli IT hizmetleriyle hızla değişen ve gelişen finans sektörüne etkili çözümler üreten Interctech, ‘Code The Bank 2’ yarışması ile genç yetenekleri keşfetmeyi bekliyor.

Code The Bank 2 Yarışması Ayrıntıları:

Üniversite öğrencileri ve genç profesyonellerin katılacağı yarışmada yenilikçi ve yaratıcı çözümlerin sunumu için hackathon düzenlecenek.

CTB-Afis-020316_FINAL (1)

Katılımcılar, teknoloji tercihinde hiçbir kısıtlama olmadan çiftçiler, küçük ve orta ölçekli işletmeler, belediyeler ve sosyal sorumluluk bağlamında finans ekosistemine entegre proje geliştirecekler.

Katılımcılar takım olarak projelerini yazılım ya da en yalın ürün( min. viable product) olarak tasarlayabilecekler. Katılımcıların yaratıcı geliştireceği projeler yarışma süresince  ”Code The Bank” ile hayata geçme şansını elde edecek.

Projelerin özgün hayal ve tasarım özelliği göz önünde bulundurularak üretilmesi gerekir. Proje konusu, hali hazırda bir konuya yaratıcı alternatif çözüm üretmeye yönelik olabileceği gibi daha yepyeni bir fikir de olabilir.

Projeler, yarışmanın başladığı andan Juri sunumlarına kadar tamamlanmış olmalıdır.

Yarışma yaklaşık 2 gün sürecektir.

Proje katılımcıları, 2 ila 3 kişilik takımlar halinde yarışmaya katılabilir.

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author