Instagram

Instagram’ı Web Üzerinden Kullanmanın 7 Yolu

Instagram Android üzerinden de kullanılmaya başlandıktan sonra kullanıcı sayısına milyonları ekledi. Instagram üzerinden çektiğimiz fotoğrafları birçok yerde paylaşıyoruz. Instagram’ı web üzerinden kullanmanın 7 yolunu sizler için derledik.

1- Webbygram

Webbygram  Brenden Mulligan tarafından Instagram’ın web versiyonunun oluşturulması için baskı yapmak amacıyla kurulmuş bir web sitesi. Siteye giriş yaptığınız zaman header kısmında “Instagram’ın web versiyonunu beklemekten yorulduk Instagram’a web aplikasyonu istediğinizi belirtin.” cümlesiyle karşılıyor. Instagram’ın web versiyonunu istediğinize dair birde tweet atabiliyorsunuz.


Webbygram’a Instagram kullanıcı bilgilerinizle giriş yaparak webbygram/kullanıcıadi uzantılı URL’nizi alabilir ve Instagram fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz.


Webbygram üzerinden çekilen Instagtam fotoğraflarını aşağıya doğru kaydırarak inceleyebilir ve Twitter, Facebook, Pinterest üzerinden paylaşabilirsiniz.

2- Web.stagram

Web.stagram’da Webbygram‘dan farklı olarak popüler ve en fazla bakılan fotoğrafları görebilirsiniz. Ayrıca Web.stagram üzerinden günün fotoğrafı seçiliyor. Site üzerinden Random olarak çekilen Instagram fotoğraflarına göz atabilirsiniz. Fotoğrafları Grid veya Liste şeklinde de inceleyebilirsiniz.

Web.stagram anasayfası Webbygram kadar kulllanıcı dostu bir site değil. Sitenin her tarafında reklamları görmek mümkün.  Web.stagram üzerinde kullanıcı sayfalarına baktığımızda arayüz daha kullanışlı gözüküyor ve Webbygram’a göre daha çok özelliğe sahip. Web.stagram üzerinden hashtag kullanabilirsiniz. Örneğin #socialmedia tagı üzerinden sosyal medya ile ilgili çekilen Instagram fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. http://web.stagram.com/tag/socialmedia

3- ExtraGram

ExtraGram sade ve kullanıcı dostu arayüzü ile diğer instagram web sitelerinin bir adım önünde olan bir web sitesi. Siteye Instagram kullanıcı bilgilerinizde giriş yaptıktan sonra Feed kısmında Instagram ile çekilen diğer fotoğrafları izleyebilirsiniz.

Instagram fotoğrafları ExtraGram üzerinden Popüler, ve Beğenilen kategorilerinde ayrıca listeleniyor.  Listenenen Instagram fotoğraflarını Grid yapısıyla kolayca inceleyebiliyorsunuz. Extra.Gram’ın en önemli özelliği Discover (Keşfet) sekmesi. Discover sekmesinde aktörler, spor, müzik, gıda v.b. kategorilerdeki Instagram fotoğraflarına ulaşabilirsiniz.

4- Insta-great

Insta-great yatay olarak çekilen Instagram fotoğraflarını görüntüleyebileceğin bir web sitesi. Insta-great üzerinden diğer instagram sitelerinden farklı olarak oturum açmadan fotoğrafları arayıp görüntüleyebilirsiniz. Insta-great üzerinden arama yaptığınızda arama sonuçları anasayfada çıkan popüler fotoğrafların altında görüntüleniyor ve yatay olarak fotoğraflar arasında kolayca geçiş yapabiliyorsunuz.

Insta-great üzerinden kullanıcıların fotoğraflarına da göz atabilirsiniz. Kullanıcıların fotoğrafları da yine yatay olarak görüntüleniyor. Yüklenen her fotoğrafta fotoğrafın yüklenme tarihi ve kullanılan filtreyi görebilirsiniz. Bu detaylara tıklayarak sadece o günde yüklenen fotoğrafları veya kullanılan filtreyi görebilirsiniz. Diğer Instagram web sitelerine oranla daha farklı bir arayüzü ve kullanışı olan Insta-great ilk başta kullanımı biraz zor gelsede iyi bir web sitesi.

5- Pinstagram

Pinstagram Pinterest ile Instagram uygulamalarının karması olan bir yazılım. Yazılımın iPad uygulaması da mevcut. Instagram fotoğraflarını Pinterest usulü harmanlayan Pinstagram en dikkat çekici Instagram web sitelerinden biri. Ülkemizde de epey tanınan bir uygulama. Instagram fotoğraflarınızı Pinterest görünümünde veren Pinstagram Pinterest üzerinde yaptığınız işlemleri yapmanızı sağlıyor. Beğendiğiniz fotoğrafları Pinstagram ile pinleyebilirsiniz.

 

6- Instagrid.me

Instagrid.me diğer Instagram web sitelerine göre daha profesyonel bir arayüze sahip. Instagram kullanıcı bilgilerinizle giriş yaptığınızda Instagrid.me/Username oluşturarak kendinize ait bir URL’ye sahip oluyorsunuz. Kullanıcı hesabınızı oluşturduktan sonra Instagram fotoğraflarınızı grid veya liste yöntemiyle görüntüleyebilirsiniz. Kullanıcı hesabınızı like ve tweet butonlarıyla da sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Diğer kullanıcıların fotoğraflarını kullanıcıların Subscribe butonu sayesinde takip edebilirsiniz.

Instagrid’in en önemli özelliği bünyesinde yer alan fotoğrafları Printstagr.am özelliği ile desteklemesi. Printstagr.am ile Instagram fotoğraflarınızı fotoğraf kağıdına,tshirt veya stickerlara bastırabilirsiniz. Instagrid Instagram hizmetini paraya dönüştürmeyi başarmış bir Instagram web sitesi.

 7- Statigram

Statigram diğer Instagram web sitelerinden farklı olarak kullanıcılarına istatistik sunuyor. İstatistik sekmesine tıklayarak ne kadar yorum ve beğeni aldığınızı, en çok kullandığınız ve az kullandığınız Instagram filtrelerini, hastagleri görüntüleyebilirsiniz.

Statigram üzerinden Instagram fotoğraflarınızı grid, liste ve slide show olarak görüntüleyebilirsiniz. Statigram üzerinden diğer Instagram kullanıcılarını takip edebilir, sevdiğiniz emotion’ları kullanarak yorum yazabilirsiniz. Tag kullnarak diğer fotoğrafları görüntüleyebilir ve beğendiğiniz fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz. Statigram kullanıcı dostu güzel arayüzü ile diğer sitelere oranla ön plana çıkıyor.

Instagram’ı web üzerinden kullanmanın 7 yolunu inceledik. Bütün başarılı projeler her zaman yan servislerini oluşturur.Tanıtığımız her proje benzer bir amaca hizmet etsede hepsinin birbirinden farklı özellikleri mevcut. Siz hangi Instagram web servislerini kullanıyorsunuz ? Yukarıdaki listede yer almayan Instagram web servislerini yorum yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen