Instagram Sosyal Medya

Instagram’dan Yeni Değişiklikler

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, kullanıcı arayüzünde değişiklikler yapmaya devam ediyor. Daha birkaç gün önce zoom özelliği getiren Instagram çok geçmeden yeni değişiklikler yaptı. Bazıları sessiz sedasız gelen değişiklikler kullanıcı deneyiminde değişikliğe sebep oluyor.

Konum Bazlı Fotoğraf Sekmesi Kalktı

instagram 3

Kişi profilinde yer alan konum bazlı fotoğraf gösterimi kaldırıldı. Bunun sonucu olarak da kim nerede fotoğraf çekmiş artık göremiyoruz. Ama fotoğraflara konum eklemede şu an için bir sıkıntı gözükmüyor. Hatta, kişi bazlı değil mekan bazlı çalışacağı görülen konumlandırma, belirli bir mekandaki fotoğrafları görmek adına daha olumlu olacak gibi duruyor.

Hareketler Kısmı Üçledi

instagram 2

Daha önce bize gelen bildirimler tek bir yerde gösteriliyor ve takip ettiğimiz kişilerin hareketleri de hemen yanında listeleniyordu. Artık bu iki sekmeye bir üçüncüsü daha geldi: Kişiler. Artık takip bildirimleri bu sekmede gösterilecek. Hareketler kısmında beğeniler ve yorumlar listelenmeye devam ediyor.

Profil Fotoğraflarını Görebiliyoruz

instagram 1

Zoom özelliği ile ilgili yazımızda profil fotoğraflarını görebilecek miyiz şeklinde bir soru sormuştuk. Çok geçmeden cevabını aldık. Artık, kişinin profiline girip etiketlendiği fotoğraflara baktığımızda profil fotoğrafını da görebileceğiz. Çok hoş değil mi? 🙂

Instagram bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Bakalım yakın bir zamanda kullanıcı arayüzünde ne gibi değişiklikler olacak?

 

Yazar Hakkında