Instagram

Instagram Videoda Yenilik

Instagram, kısa bir süre önce hesaplar arası geçiş yapılabileceğini duyurarak kullanıcılarının uzun süredir beklediği sevindirici haberi vermişti. Hashtag ile fotoğraf ve videoların ilgili alanlarda yayınlanması ile beğenileri toplamayı hedefleyen kullanıcıları ilgilendiren bir başka haber ”video görüntülenme sayısı” hakkında bilgi edinimi.

Instagram videoda yenilik olarak, görüntülenme sayısının yakın zamanda kullanıcılar için aktif hale geleceğini açıkladı. Kullanıcılarına ardı ardına yenilik haberleri veren ınstagram, insanların ihtiyaçlarına kulak vermeye başladı diyebiliriz.

FotorCreated1

Ülkemizde ve tüm dünyada video uygulamaların beğenildiğini söyleyebiliriz. Instagram daha çok fotoğraf paylaşım uygulaması olarak kullanılsa da son zamanlarda video paylaşımların arttığını gözlemleyebiliriz. Peki bu arada akıllara gelen bir soru, instagramın yanı sıra video çekim ve paylaşımı üzerine kullanılan bir başka uygulama vine‘ ı kullanıyor muyuz? Evet belki halen uygulamayı kullanıyoruz; ama ne kadar aktif derseniz eskisi gibi olmadığı kesin. Dolasıyla instagram’ ın yenilik haberi kullanıcılarını mutlu ederken vine ile rekabeti kızıştıracak diyebiliriz.

Instagram‘ ın video yeniliğinin yankılarını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: İnstagram

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author