Sosyal Medya

Instagram Fotoğraflarını Bilgisayara İndirme

Instagram kullanıcıları, profillerinde paylaştıkları görselleri zaman zaman kaydetmek isteyebiliyorlar. Profillerinin çok dolu olması, görsellerin gitgide aşağılarda kalması gibi etkenler kullanıcıların fotoğraflarını arşivleme ihtiyaçlarını doğuruyor. Fakat, web arayüzünde de mobil uygulamada da buna imkan bulunmuyor. Instagram fotoğraflarını indirmek bu yollarla mümkün değil. Peki nasıl gerçekleştirilecek?

Program kullanmak işiniz görebilir

Bunun için geliştirilmiş uygulamalar mevcut. Web sitesi üzerinden çalışan internet uygulamaları ile Instagram hesabınızdaki bir fotoğrafı bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Bunun için fotoğrafın web adresini (www.instagram.com/p/deneme123 gibi) bu internet sitelerindeki ilgili alana yapıştırmak ve ardından fotoğrafı vermesini beklemek. Çok kısa sürede fotoğrafı indirip bilgisayarınızda depolayabilirsiniz.

DownloadGram

Bu iş için en uygun internet uygulamalarından birisi DownloadGram. Web versiyonda fotoğrafa tıklayıp fotoğrafı açıyorsunuz ve adres çubuğundan url adresini alıyorsunuz. Sonra bu sitedeki uygun alana url’yi yapıştırıp download diyorsunuz. Fotoğraf indirmeniz kısa sürede hazır 😉

Bu tip siteler, profiliniz herkese açıksa indirme imkanı tanıyor. Bunu da gözardı etmeyin 😉

Adsız

Yazar Hakkında