Eğitim İnternet Uygulamalar

İngilizce Öğreniminizi Kolaylaştıracak 5 Online Kaynak

İnternet kullanıcıları olarak bambaşka bir dünyaya kapı aralayabiliyoruz. Ancak hem hayatımızı kolaylaştıracak hem de kendimizi geliştirmemize olanak sağlayacak platformları kullanmayı göz ardı ediyoruz. Nitekim, İnternet kullanımının ortak dilinin İngilizce olması bizleri zorunlu bir öğrenme sürecine sürüklüyor. Bu nedenle E-eğitim kaçınılmaz oluyor. Her defasında ”derdimi anlatacak kadar…” diyerek İngilizce seviyemizin varla yok arasında bir yerde olması gerçeğiyle yüzleşmek durumunda kalıyoruz. Özellikle içerik çalışmalarında Google Translate vari anlamsız çevirilerden kurtulmak ve zaman- mekan farkı gözetmeksizin İngilizce öğrenmek için, İngilizce öğreniminizi kolaylaştıracak 5 online kaynaktan en az birini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Online İngilizce Öğrenebileceğiniz Web Siteleri:

Ülkemizde eğitim sistemimizin kısır döngüde seyretmesi sebebiyle yabancı dil sorununu bir türlü aşamıyoruz. Fakat bu durum kişisel yönelim sayesinde aşamayacağımız anlamına gelmiyor. Online İngilizce öğrenebileceğiniz web sitelerinden yardım alarak, yabancı dil gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

1. Duolingo

duolingo-sosyalsosyal

Duolingo, dünya genelinde kullanıcıların ücretsiz en popüler online dil eğitim sistemlerinden biri. İngilizce dil eğitiminizi Duolingo ile sil baştan yaparak öğrenebilirsiniz. E- eğitiminizi dilerseniz masaüstü dilerseniz de mobil uygulamalardan destek alarak tamamlayabilirsiniz. Mobil kullanıcılar için IOSAndroid ve Windows Phone uyumlu Duolingo, yetişkinlerin yanı sıra ebeveynlerin çocukları için kullanabileceği düzeyde pratik kullanım kolaylığına sahiptir. Ayrıca web sitesinin dil seçeneğinin Türkçe olması da ayrı bir güzelliktir. Duolingo ile sadece İngilizce değil pek çok yabancı dil konusunda eğitim de alabilirsiniz.

2. BBC Languages

bbc-learning-english-sosyalsosyal

BBC Languages, BBC kanalının ücretsiz yabancı dil öğretmek amacıyla kullanıcılar sunduğu web sitesidir. İnternet sitesi üstelik sadece İngilizce ile sınırlı değil. BBC LAnguages ile yaklaşık 40 farklı dil konusunda online eğitim alabilirsiniz.

3. Voscreen

voscreen-sosyalsosyal

Voscreen, ingilizce öğrenimini speaking (konuşma) şeklinde öğreten farklı bir eğitim kanalıdır. Temel düzeyde İngilizce bilginiz olsa dahi pratik yaparak telaffuz konusunda özgüveninizi kazanmanıza olanak sağlar. Bu sayede dinleme ve konuşma ekseninde cümle yapılarını anlamlı bir şekilde video destekli eğitimlerle tamamlama şansını elde edebilirsiniz. Viscoreen, film ve dizi sahnelerinden alınan repliklerle kullanıcılara ağır çekimde video gösterimiyle oldukça faydalı bir eğitim platformu sunuyor.

4. Engvid

Engvid, web sitesini bilmeyenler için oldukça sevindirici bir haber olacağına eminim. Engvid kullanıcısı olarak muhteşem bir eğitim sitesi olduğunu söyleyebilirim. Web sitesi, YouTube kanalıyla desteklenmektedir. Video temelli eğitim ile İngilizce dil seviyelerini birer birer tamamlayabiliyorsunuz. Üstelik hocaların eğlenceli ve esprili yaklaşımları sayesinde kendinizi dil öğrenimi çabasının çok daha ötesinde hissedebiliyorsunuz. Videoların sonrasında konularla ilgili testleri çözümleyerek hata oranınızı analiz edebiliyorsunuz. Web sitesi öğretici olduğu kadar eğlenceli diyebilirim. Nacizhane önerim Rooney ile Engvid eğitimine başlamanız, bkz. 🙂

5. LinguaLeo

lingauleo

 

LinguaLeo, kişisel programınızı oluşturabileceğiniz online dil eğitim sitesi. Kişisel zevk ve tercihlerinize göre İngilizce öğreniminizi eğlenceye çevirmenize olanak sağlayan LinguaLeo ile verimli zaman geçirmenin keyfini çıkarabilirsiniz. LinguaLeo dil eğitimini ücretsiz olarak, dilerseniz masaüstü dilerseniz de mobil uygulamalar ile tamamlayabilirsiniz. Mobil uygulamaları; IOS, Android ve Windows Phone kullanıcılarına uygun olarak hazırlanmıştır.

Bonusss!

İngilizce öğrenmek için yer imlerinize sözlük Tureng‘i eklemeyi unutmayın!

Yabancı dil öğrenimini ertelemeyi bir kenara bırakın ve harekete geçin! Başarılar 🙂

Kapak Görsel Kaynak: Naber Dergi Karikatür

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author