Infografik Sosyal Medya

İnfografik Yapımını Öğrenebileceğiniz 5 Online Araç

İçerik pazarlamasının yeni trendi, infografik tasarımlarla içeriği daha etkili hale getirerek hedef kitlesine ulaştırmak. İnfografik yapımını öğrenebileceğiniz 5 online araç sayesinde; kullanacağınız bilgi, veri ve istatistikleri daha eğlenceli görseller haline getirebilirsiniz.

İçerik pazarlamasının en etkili yöntemlerinden biri olarak infografik oluşturduğunuzda içeriği ciddiyetten bir tık öteye taşıyabilirsiniz. Malumunuz tüketim toplumu olarak, 3 dakikayı aşan içerikler baştan sona okunma şansını elde edemiyor. Çünkü zaman kaybı düşüncesinin hakim gelmesi ‘‘Yarar ve Fayda” etkisini çürütüyor. Hatta kimi zaman saniyeler dakikaları mağlup bile edebiliyor. Dolasıyla görsel destekli infografikler ile içerik üreterek iyileştirmelerde bulunmak kaçınılmaz oluyor.

İnfografik Yapabileceğiniz Online Araçlar

İnfografik yapmak için grafiker ya da tasarımcı olmanız gerekmez. Ücret ödemeden infografik yapabileceğiniz online araçlar burada! 🙂

1. Visme

Visme ile sunumdan animasyona; afişten infografiğe; raporlamadan web içeriğine uzanan görseller oluşturabilirsiniz. Şablon yelpazesi oldukça geniş olan Visme ile fantastik görseller elde edebilirsiniz.

infografik-online-arac-visme

2. Canva

Canva, kullanıcıların tasarım bilgisini göz ardı eden online araçlardan biri. Web sitesini ziyaret ettiğinizde mouse hareketleriyle buğulanan noktaları gördüğünüzde ne demek istediğimizi daha iyi anlayabilirsiniz. Canva‘ da oluşturulacak infografikler sosyal medya kanallarının içerik pazarlamasına daha uygun gibi görünüyor. Facebook, Twitter, Tumblr vb. platformlara yönelik şablonlar için Canva‘yı tercih edebilirsiniz.

infografik-online-arac-canva

3. Piktochart

Piktochart, özelleştirilebilir infografi özelliklerine sahip online bir araçtır. Sıradan ve basit infografiklerinizi sıfırdan kendinizin oluşturabileceği Piktochart aynı zamanda canlı destek hizmetiyle infografik yapım sürecinin sorunsuz tamamlanması için yardım almanıza olanak sağlar.

infografik-online-arac-piktochart

 

4. Venngage

Venngage, kullanıcıların kullanım amacına uygun infografik oluşturmaları konusunda yönlendirici online araç. İnfografik tasarımı yapacak olan kullanıcının karar vermesi durumunda program, şablon seçimi ile başlar. Venngage ve Canva benzer özelliklerine sahiptir. Ancak Vengage‘nin Canva‘dan ayrılan özelliği kullanıcıya şablon önceliği sormasıdır.

infografik-online-arac-venngage

5. Easel.ly

Easel.ly basit ve pratik kullanım özellikleri infografik yapımını eğlenceli hale getiren online araç. Easel.ly ile istediğiniz her yerde infografik tasarımlar yapabilir, sorun yaşadığınız noktalarda canlı destekten yardım alabilirsiniz.

infografik-online-arac-easelly

 

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author