Sosyal Medya

Hit Almak İçin Küçük İpuçları

Bir çok webmaster, özellikle kendi projesinde hit almak için Sosyal Medya tarafında küçük trick’lerden faydalanır

Bir çok webmaster, özellikle kendi projesinde hit almak için Sosyal Medya tarafında küçük trick’lerden faydalanır. Bu yazımızda, ufak ipuçlarını inceliyor ve/veya üzerinden geçiyor olacağız. Yeni oluşturduğumuz veya varolan projemiz için, sayfamızda ziyaretçileri görmek zaman zaman projeye bakış açımızı değiştirebiliyor.Bu ziyaretçilerin beklediğimiz rakamların üzerine çıkması ise çalışmak için bizi tetikliyor. Hal böyleyken projemizin gidişatında bir kaç değişiklik yapmaya hazır olalım.

1. Image dosyalarımızı doğru kullanıyor muyuz?

Google görsel anlamda sonuç bulan aramaları bildiğimiz üzere arama sonuçlarının hatırı sayılır yerlerinde gösteriyor. Hal böyle iken bizimde görsel aramalara girebilmemiz içinimajlara ait alt tag’larını iyi kullanmamız gerekiyor. Örneğin “blackberry” aramasında, blackberry resimlerinin göz alıcı bir bölümde yer aldığını görebilirsiniz. Ziyaretçi analizlerindearama işleminde görsel sonuç çıkartan kelimelerde ziyaretçi algısının önce görselleri ziyaret etmek olduğu belirlenmiştir.

2. Başlık Tag’ları ve Title

İllegal olarak kullanılan ve Blackhat SEO olarak adlandırılan yöntemlerin başında mevcut index’leri bulunan sayfanın tek bir html’e yönlendirilmesi ve h taglarının title özelliğindenyararlanarak sayfa içeriğinin belirlenmesi yer alıyor. Bu yöntemi normal projelere uyarladığımızda h tag’ları ile birlikte, title kullanımının yararını görebiliyoruz. Örneğin ;<h3 title=”Başlık, Başlık içeriği”>Başlık</h3>Şeklinde bir kullanım sayfa içeriğine arama motoru bazında katkıda bulunuyor.

3. Sosyal Medya’da İlgi Çekici Başlıklar

Bir çoğumuz sayfa linkini Facebook’a kopyalama methodu ile paylaşım sağlıyoruz ancak hitleri yüksek haber sitelerini incelediğimizde paylaşım methodunun tamamen farklı olduğunu görebiliriz.Örneğin, “Van’da 7.2 Büyüklüğünde Deprem” başlığı, okuyucunun yalnızca başlığı algılamasını sağlayabilirken, “Van’da Büyük Deprem!” başlığı ziyaretçinin linki takip etmesini sağlayabiliyor.Twitter, Facebook gibi sosyal mecralarda, bu tarz başlıklar oldukça işe yarıyor.

4. İçeriğin Video ile desteklenmesi

İçeriklerimizi Video ile desteklememiz ziyaret süresini arttıracaktır ve Google için, ziyaretçinin sayfada kalma süresi önemlidir. Çok uzun yazıları satır satır okumadığımız bilinen bir durumdur.

 

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.