Sektörel Haberler

Herşeye Rağmen Gülümsüyoruz

İnternet kullanıcılarının duygularını ifade eden özel simgeler (duygu simgeleri veya emoticonlar) tüm Türkçe içerikli web sayfalarının en az üçte birinde bulunuyor.

Yandex’in hazırladığı rapora göre ‘gülümseyen surat’ tipografisinin sayısı Türkçe sitelerde 230 milyon.

İnternet kullanıcılarının duygularını ifade eden özel simgeler (duygu simgeleri veya emoticonlar) tüm Türkçe içerikli web sayfalarının en az üçte birinde bulunuyor. Olumlu ve olumsuz duygu simgelerinin toplamı 500 milyondan fazla olmakla birlikte, olumlu duyguları ifade edenlerin sayısı olumsuz duygularla ilgili olanlardan üç buçuk kat daha fazla.

Yandex’in endekslenen sitelerden düzenli olarak topladığı verilere göre, internet kullanıcılarının duygularını ifade eden özel simgeler (duygu simgeleri veya emoticonlar) tüm Türkçe içerikli web sayfalarının en az üçte birinde bulunuyor.

500 milyona yakın farklı çeşidi olan duygu simgeleri arasında, olumlu duyguları ifade edenlerin sayısı olumsuz duygularla ilgili olanlardan üç buçuk kat daha fazla.

En çok rastalanan duygu simgesi elbette 🙂 şeklinde yazılan gülümseme işareti. 230 miltyon adetle ilk sırada yer alan gülümsemeyi, 😀 şeklinde yazılan ‘kahkaha’ tipografisi izliyor (90 milyon).

bloomberght

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.