Sosyal Medya

Herşey Yeniyse Eskiye Ne Oldu?

Her yeni yıl insanda eskiden kurtulmak hissini doğurur. Geçmiştir ve eskimeye yüz tutmuştur. Nostalji olmayı hak etmiştir ve yeni ile yarışacak gücü, enerjisi yoktur

Her yeni yıl insanda eskiden kurtulmak hissini doğurur. Geçmiştir ve eskimeye yüz tutmuştur. Nostalji olmayı hak etmiştir ve yeni ile yarışacak gücü, enerjisi yoktur. Hem acısıyla, tatlısıyla geçen geçmiştir, önümüze bakmak gerektir. Öyle mi?

Bence öyle değil. Akıllı insan geçmiş ile bağını koparmadan geleceğe bakabilendir. Eğer geçmişte takılıp kalsaydık devrim saydığımız teknolojik kaç gelişme olurdu? Geçmişin tecrübelerini hiçe saysak yeni dediğimiz şeyleri neyin üzerine bina ederdik?

Pazarlama süreç işidir. “Geçmiş-Şimdi-Gelecek” i kapsayan bir süreç. Zamanlama hatalarını, yanlış süreç yönetimini asla affetmeyen bir bilimdir.

Biz hep “Nasıl başardılar” öyküleri okumaya adapte olduğumuz için “Nasıl bittiler” tecrübelerini görmezden geliyoruz. Bu nedenle öğrenme sürecimiz eksik kalıyor. Tecrübe aktarımı yaparken de başarısızlıkları ustalıkla aradan çıkarıyoruz.

Demem o ki, yeni yıl geliyor evet. Eskiyi değerlendirip, yeniyi öyle karşılayalım. Yüzleşme konusunda daha cesur olalım.

Yeni yıl iyi gelsin hepinize.

Yazar Hakkında

Arzu Cihangir

Hayatta değiştirmek istediğim 3 şey var. Bunun için pazarlama öğreniyorum, yazıyorum. Siz de değiştirmek istiyorsanız tavsiyedir. v.s.