Sosyal Medya

Hayat Çoğu Zaman Sizinle Konuşur ve Siz Duymazsınız

Hayat çoğu zaman sizinle konuşur ve siz duymazsınız. Konuşmak durmadan kendimizden, yaptıklarımızdan, çevremizden konuşmak. Konuşmanın tıkandığı o anlarda yeniden demlenen çaylarla ortaya çıkan aile albümleri.

Hayat çoğu zaman sizinle konuşur ve siz duymazsınız. Konuşmak durmadan kendimizden, yaptıklarımızdan, çevremizden konuşmak. Konuşmanın tıkandığı o anlarda yeniden demlenen çaylarla ortaya çıkan aile albümleri.
Merakla yüzlerce defa bakılan siyah beyazdan renkliye geçen fotoğraflar…
Hepsi mutlu birlikte olan anlara ait hayatımız …
Hep aynı insanlarla paylaşılan hep aynı cümlelerin kurulduğu özlem dolu cümleler…
Hayatın kısır döngüsü misafircilik oynamalar kendi küçük, tanıdığımız, güven duyduğumuz, mutlu hissettiğimiz insanlarla paylaşılan kopya kağıdı konulmuş hayat anları…
Komşu Hatice hanımın çocuğunun ders durumu, Kadriye hanımının kızının mahallenin delikanlılarıyla sokak köşelerinde masumane fingirdeşmeleri, Ahmet bey’in yeni aldığı arabası. Her şey için dedikodu için bile bir araya gelinirdi. Para yoktu ama zaman çoktu. Olmasa da olurdu para. Çünkü parada değil, mutluluk geçirilen zamandaydı.

Kuyruklar vardı. Gaz alabilmek için, yağ alabilmek için. Şimdi ki kuyruklar alabilmek için değil, verebilmek için …

Facebook’tan önceki hayatımız artık yok. O yüzden paylaşılan tüm fotoğraflarımızın içinde zoraki gülümsemelerle dolu. Komik videolar paylaşmamız neyi saklamak için. Artık iyi insanlarla karşılaşmıyoruz. Gerçekten arkadaşımız kim? Her şey birbirine karıştı. Kaç kere Facebook duvarına toslamanız gerekecek. Duvarınıza astığınız silah bir gün patlayacak.

Zaman sizin önünüze geçtiğinde yavaşlar, siz zamanın önüne geçtiğinde hızlanır …

Geçmişten kurtulmak için bir tünel kazıldı. Ve biz o zaman tünelinde zamanın önüne geçebilmek, ışığı görme umuduyla ilerlemeye çalışırken, gözlerimiz kamaşıyor.

Hayat çoğu zaman sizinle konuşur ve siz duymazsınız.

Yazar Hakkında

Özgür Fidan

Akademi İstanbul -Reklamcılık, Anadolu Üniversitesi- Halkla İlişkiler, Anadolu Üniversitesi- İşletme okullarından mezun olmuştur. İş kariyerine Cen Ajans/GREY de Müşteri Temsilcisi Asistanı olarak başlamış. Sırasıyla Kurbağa Medya Tasarım, Biyer Art Stüdio, Dreambox, 41?29!, Origin EMC 'de Satış Yöneticiliği, Müşteri İlişkileri Yönetmenliği, Digital Signate Proje Yöneticisi, Digital Proje Yöneticisi olarak görev almıştır. Alafortanfoni de Proje Yöneticisi olarak olarak çalışma hayatına devam etmektedir.