Sosyal Medya

Haftanın Mobil Oyunu: Piano Tiles

Oyun sektörünün mobile taşındığı bugünlerde bağımlılık yaratan oyunların sayısı gittikçe artıyor. Oynaması gayet basit, arayüzü sade ve akıcı oyunlar oldukça ilgi çekiyor. Bunların başında geçtiğimiz yıl büyük yankı uyandıran Flappy Bird oyununu örnek verebiliriz.

Sosyal medya aracılığı ile kısa sürede popüler hale gelen oyunlara bir yenisi daha eklendi. Piano Tiles diğer adıyla Don’t Tap The White Tile olarak bilinen oyun kısa sürede dünya çapında 120 milyondan fazla indirme gerçekleştirdi. Çin’li HU WEN ZENG tarafından geliştirilen oyunda yukarıdan aşağı doğru akan beyaz kutuların arasında yer alan siyah kutulara sırasıyla dokunarak ilerleme sağlanıyor. Klasik, Rekabet, Zamana Karşı, Hızlı Oyun, Yenilemeli ve Rekabetçi kategorileri altında 20’den fazla oyun modu sunan oyunda siyah kutulara dokundukça çıkan piano sesleri ile eğlenceli hale geliyor. Ayarlar bölümünden dilerseniz bu sesi daktilo olarak ayarlayabilir yada tamamen kapatabilirsiniz. Aynı zamanda yine ayarlar bölmünden siyah kutuları dilediğiniz şekilde renklendirmeniz mümkündür.

Kısa zamanda bağımlılık yapan Piano Tiles oyunu Türkçe ve ücretsiz olması ile dikkat çekerken aynı zamanda hızlı oynandığında refleks geliştirmeye yardımcı oluyor. iOS, Android ve Windows Phone sürümleri bulunan oyun neredeyse tüm akıllı telefonlarda rahatlıkla oynanabiliyor. Oyunun nasıl oynandığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

piano-tiles-1

piano-tiles-2

Yazar Hakkında